Dzień Marchewki u „Pszczółek”

  W ramach realizacji programu profilaktycznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury" dnia 12.05 .2017 r. grupa „Pszczółek" obchodziła Dzień Marchewki. W tym dniu dominował kolor marchewkowy. Każde z dzieci miało na sobie coś pomarańczowego. Starszaki zrobiły opaski na głowę z marchewkami. Wykonywały różne zadania i zabawy związane tematycznie z zajęciem. Tańczyły przy piosence „Na marchewki urodziny".

Czytaj więcej: Dzień Marchewki u „Pszczółek”

Przedszkolaki z wizytą u strażaków w Lipsku

  Strażacy obchodzą swoje święto 4 maja, dlatego 8 maja 2017r.nasze przedszkolaki z grup Biedronki i Motylki wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipsku. Dzieci zwiedziły budynek , dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło wsiadanie do wozu strażackiego, przymierzanie strażackiego kasku oraz lanie wody z wężów strażackich.

Czytaj więcej: Przedszkolaki z wizytą u strażaków w Lipsku

Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków

  23 kwietnia 2017r odbył się, już po raz kolejny, Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama Tata i ja". Do eliminacji przystąpiły dzieci w wieku 4 – 7 lat z Samorządowego Przedszkola w Lipsku.
Komisja konkursowa w składzie : p. Wioletta Rokita, p. Bożena Mucha oraz p. Karol Żabicki spośród 14 prezentacji wybrała dwoje solistów, którzy reprezentować będą gminę 12 maja 2017r. w wojewódzkiej edycji Festiwalu w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku Są to : Emilia Paszko z piosenką „Puszek Okruszek" i Kinga Margielewicz z piosenką „ Laleczka z saskiej porcelany (wych. Anna Gładczuk).

Czytaj więcej: Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków

„Domy i domki" – gminny konkurs plastyczny

  20 kwietnia 2017r wszystkie grupy przedszkolne zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej. Został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny ph „Domy i domki". Na tegoroczny konkurs zgłoszono 73 prace wykonane przez dzieci w wieku 3 – 7 lat z naszego przedszkola w Lipsku. Komisja w składzie: Beata Borodziuk - Członek Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych, Sabina Żabicka – wieloletnia Dyrektor Przedszkola oraz Stanisława Piwnicka – Główna Księgowa w MGOK, oceniła prace najmłodszych artystów i postanowiła przyznać wyróżnienia autorom tych najlepszych.

Czytaj więcej: „Domy i domki" – gminny konkurs plastyczny

Spotkanie Wielkanocne "Dookoła pisanki"- zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Motylki

  Tym razem spotkanie wielkanocne w grupie Motylki odbyło się w formie warsztatów. 10 kwietnia 2017r. zainteresowane mamy wzięły udział w ozdobieniu styropianowego jajka metodą „karczochową". Zajęcia z rodzicami prowadziła p. Janina Ciwoniuk .Ich małe pociechy w tym samym czasie ozdabiały swoje jajka cekinami i kolorową wstążką. Na zakończenie zajęć wszyscy byli zachwyceni z efektu swojej pracy. Dziękujemy p. Jasi za poświęcony czas i podzielenie się swoimi umiejętnościami plastycznymi.

PISANKI W WYKONANIU GRUPY MOTYLKÓW

  30.03.2017r. dzieci z grupy Motylków wych. Bożena Zaniewska postanowiły własnoręcznie spróbować nauczyć się pisania wydmuszek metodą batikową. W tym celu jak co roku wybraliśmy się do MGOK-u do p. Barbary Tarasewicz. Twórczyni ludowa przybliżyła dzieciom metodą batikową, dzięki której na terenie naszej gminy przed świętami wielkanocnymi ozdabiało się i nadal się ozdabia wydmuszki z jajek. Dzieci 6-letnie ozdabiały swoje wydmuszki woskiem, natomiast 5latki próbowały swoich sił mazakami. Zajęcia były bardzo interesujące. Przedszkolaki mogły się wykazać swoją kreatywnością i fantazją. Dziękujemy bardzo pani Basi za poświęcenie swojego czasu dzieciom.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315097

Ogląda nas

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola