Dzień Babci i Dziadka pełen wrażeń

  Dzień Babci oraz Dzień Dziadka to święta ważne nie tylko dla babć i dziadków, ale także dla dzieci, które z tej okazji pragną sprawić dorosłym niespodziankę. 19 i 20 stycznia nasze przedszkolaki uczciły to święto przygotowując ze swoimi wychowawczyniami wiersze i piosenki. Najmłodsze „Świerszczyki" w przedszkolu, a „Biedronki", „Pszczółki" i „Motylki" w MGOK-u w kinie. Wielką niespodziankę dziadkom w kinie sprawiły piosenki z ich lat młodości śpiewane przez ich wnuki. Następnie po obejrzeniu widowiska przyszedł czas na słodki poczęstunek, na który wnuczęta zaprosiły do swoich sal w przedszkolu. Również nie obeszło się bez własnoręcznie wykonanych laurek i upominków. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie i zaangażowanie się w tę uroczystość.
  Mamy nadzieję, że świąteczną atmosferę przedstawiają zdjęcia w naszej galerii.

CHOINKA W PRZEDSZKOLU

"...Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
Wszystkie dzieci na niego czekają,
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy..."

  Karnawał to czas zabaw i bali. 5 stycznia 2017 r. wszystkie przedszkolaki bawiły się na balu choinkowym w naszym przedszkolu. Imprezę prowadziły dwa „Skrzaty" ze studia artystycznego „Karuzela" z Białegostoku. Przedszkolaki szalały i uczestniczyły we wszystkich zabawach jakie przygotowali im prowadzący. Świetnie zabawiali dzieci przy skocznej, tanecznej muzyce. Mnóstwo dzieciaczków poprzebieranych było za różne postacie z bajek. Dzieciom dopisywały humory. Radość była spotęgowana pojawieniem się wyczekiwanego gościa - Św. Mikołaja, który wręczył wszystkim dzieciom prezenty. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem balu.
Słodki poczęstunek w grupach przygotowały niezastąpione mamy.
  Do zobaczenia za rok!

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

  W ramach realizacji programu Akademia Aquafresh grupa „Pszczółek" odwiedziła gabinet stomatologiczny w Ośrodku Zdrowia. P. doktor M. Staszyńska i p. pielęgniarka K. Parfieńczyk opowiedziały starszakom o swojej pracy i pokazały narzędzia dentystyczne. Chętne dzieci mogły posiedzieć na fotelu, a przy okazji mieć sprawdzone uzębienie.
  Obie panie podkreśliły dlaczego należy dbać o zęby, jak trzeba je pielęgnować. Dbanie o zęby to również odpowiednie odżywianie – jedzenie owoców, warzyw, nabiału, unikanie nadmiaru słodyczy. Dzieciakom bardzo podobało się to spotkanie.
  Przy okazji wizyty w Ośrodku Zdrowia starszaki obejrzały też laboratorium, po którym oprowadzała je p. laborantka A. Jęcka. Z ciekawością oglądały pracę maszyn wykonujących różne badania i zadawały mnóstwo pytań.

  Dziękujemy paniom za te spotkanie.

Pierniki u „Pszczółek"

  Przed świętami Bożego Narodzenia jedna z mam upiekła nam pierniki. „Pszczółki" wzięły się więc za ich ozdabianie. Kolorowe lukry, pisaki i inne ozdoby poszły w ruch. Każdy piernik wyglądał inaczej. Dzieciaki prześcigały się w pomysłach, dekoracjach. Później starszaki poczęstowały nimi personel przedszkola. Resztę pierników zabrały do swoich domów z życzeniami „Wesołych Świąt".
  Tego dnia nigdy nie zapomnimy – odpowiedziały nasze „Pszczółki" - tak bardzo podobały się im te piernikowe zajęcia.

Spotkanie opłatkowe w przedszkolu

  21 grudnia to dzień w przedszkolu bardzo uroczysty i świąteczny. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w spotkaniu opłatkowym. W uroczystościach wzięła udział również pani dyr. Teresa Sapieha i katechetka pani Agnieszka Boruch. Harcerze jako Ambasadorzy Betlejemskiego Światełka Pokoju wnieśli światło i podzielili się nim z najmłodszymi. Pani Agnieszka przeczytała fragment Pisma Świętego. Wspólne dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd przyczyniły się do bożonarodzeniowej atmosfery, która nas w tym czasie otoczyła.

W imieniu przedszkolaków, nauczycielek i pracowników przedszkola
życzymy wszystkim
zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego Roku

Pieczenie świątecznych pierniczków u Motylków i Biedronek

  Święta bez pierniczków to Święta stracone. Kierując się tym przesłaniem 16 grudnia - Motylki i 19 grudnia - Biedronki w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia piekły świąteczne pierniczki. Ciasta na pierniczki zostały już dzień wcześniej przygotowane przez Mamy naszych milusińskich (tu wielkie podziękowania za hojność wszystkim Rodzicom, którzy zakupili potrzebne produkty oraz przygotowali ciasto).

Czytaj więcej: Pieczenie świątecznych pierniczków u Motylków i Biedronek

Statystyki

Odsłon artykułów:
2304384

Ogląda nas

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola