Biedronki i Motylki w Wiosce św. Mikołaja

  12 grudnia 2016r. dzieci z grup Biedronek i Motylków dzięki zaangażowaniu swoich rodziców wyruszyły w podróż szukania Św. Mikołaja. Słuch krążył, że można go spotkać w Majątku Hawieny w Pomigaczach. I tak się też stało. Przedszkolaki kiedy dotarły do wioski przywitały ich Elfy i zaprosiły na spotkanie ze Świętym z Laponii. Mikołaj siedząc na swoim tronie witał się z dziećmi, brał na kolana i częstował cukierkami. Następnie pomocnicy Mikołaja poczęstowały dzieci rozgrzewającym magicznym napojem oraz pysznymi piernikami – uczta iście świąteczna! Po herbatce Elfy zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnych warsztatów artystycznych. Pomocnicy Św. Mikołaja, w rytm kolęd, towarzyszyły w tworzeniu świątecznych dekoracji, które dzieci mogły wziąć ze sobą do domu na pamiątkę. Były robione również świąteczne pierniczki.

Czytaj więcej: Biedronki i Motylki w Wiosce św. Mikołaja

Mikołajki u najmłodszych

  6 grudnia 2016 r nasze przedszkole odwiedził Mikołaj - Maciek ze swoimi trzema śnieżynkami Gabrysią, Angeliką i Laurą. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich przedszkolaków. Św. Mikołaj w każdej grupie został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Dziękujemy!

Dzień Pluszowego Misia u „Pszczółek"

  W dniu 29.XI.2016r. „Pszczółki" obchodziły w swojej grupie Dzień Pluszowego Misia. Do udziału w zabawie zaprosiły młodsze koleżanki i kolegów z grupy „Świerszczyki". W tym dniu każdy uczestnik przybył ze swoim pluszakiem. W ranku dzieci kolorowały kontury misiów, które później były przypięte do ich ubrań. Słuchały wiersza, książeczki o niedźwiadkach czytanych przez nauczycielki. Rozpoznawały na ilustracjach misie z różnych bajek. Brały też udział w quizie na temat wiadomości o misiach. Bawiły się w zabawie naśladując niedźwiedzie i ich zwyczaje. Chusta animacyjna też gościła pluszaki, na których miały one różne zadania do wykonania. Zabawy były przeplatane tańcami i piosenkami dotyczącymi naszych bohaterów. Na zakończenie starszaki malowały farbami misie, które później znalazły się na wystawie.
  Zabawa z pluszakami z młodszymi kolegami była przemisiowa. Zarówno dzieciaki jak i misie, uśmiechały się ucha do ucha!

Andrzejki w grupie Świerszczyków

  Zabawa Andrzejkowa w grupie Świerszczyków odbyła się 24 listopada. Dzieci zabawę rozpoczęły od zgadywanek, nagradzanych słodkościami oraz drobnymi upominkami. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, w cudownym nastroju dzieci tańczyły wspólnie na gazetach, potem trzymając balonik, następnie z pomocą pań wróżyły sobie układając buciki w stronę wyjścia. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm dziecięcych piosenek.
  Andrzejki Świerszczyków były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po Andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Miękki, puchaty i taki z łatką. 28 listopada 2016r. grupa Biedronek i Motylków z naszego przedszkola postanowiły razem spędzić chwile w związku z obchodzonym Dniem Pluszowego Misia. Każde z dzieci przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Wychowawczynie p. Kasia i p. Bożena zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Były misiowe zagadki, misiowe opowieści, a także konkurencje wymagające szybkości i precyzji. Nie zabrakło również czytania bajki o misiach. Dużym powodzeniem cieszyło się wylizywanie miodu z talerzyka. Tańce integracyjne i zabawy przy piosenkach urozmaicały całą imprezę. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki, których bohaterem był oczywiście miś. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radości "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

„Hokus – pokus, czary – mary" – w grupie „Pszczółki"

  Dnia 25.XI.2016r. 5-6 latki z grupy „Pszczółek bawiły się na spotkaniu andrzejkowym. Starszaki zapoznały się ze zwyczajami i tradycjami andrzejkowymi. Bardzo chciały się dowiedzieć co je czeka w przyszłości . Możliwości wróżenia miały wiele min. : „Jakie czeka nas życie ?", „Koło szczęścia", „Orzechowa przepowiednia", „Obierkowa wróżba", „Imię w kapeluszu", „Muzyczna loteryjka", „Losowanie liczb", „Ciasteczkowe wróżby", „Kim będę w przyszłości?", „Gałązki wiśni". Przy udziale mam z trójki grupowej i chętnych mam zabawa była wspaniała. Każdy chciał się dowiedzieć : Jakie imię będzie miał jego kolega, koleżanka? Czy szybko założy rodzinę? Czy będzie bogaty, szczęśliwy, a może wybierze podróże? Jakie prezenty dostanie od Mikołaja? Wróżby przeplatane były skocznymi tańcami.
  Po zabawie czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.
  Wszyscy bardzo dobrze się bawili !

Statystyki

Odsłon artykułów:
2280035

Ogląda nas

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola