Wizyta w gabinecie stomatologicznym

  W ramach realizacji programu Akademia Aquafresh grupa „Pszczółek" odwiedziła gabinet stomatologiczny w Ośrodku Zdrowia. P. doktor M. Staszyńska i p. pielęgniarka K. Parfieńczyk opowiedziały starszakom o swojej pracy i pokazały narzędzia dentystyczne. Chętne dzieci mogły posiedzieć na fotelu, a przy okazji mieć sprawdzone uzębienie.
  Obie panie podkreśliły dlaczego należy dbać o zęby, jak trzeba je pielęgnować. Dbanie o zęby to również odpowiednie odżywianie – jedzenie owoców, warzyw, nabiału, unikanie nadmiaru słodyczy. Dzieciakom bardzo podobało się to spotkanie.
  Przy okazji wizyty w Ośrodku Zdrowia starszaki obejrzały też laboratorium, po którym oprowadzała je p. laborantka A. Jęcka. Z ciekawością oglądały pracę maszyn wykonujących różne badania i zadawały mnóstwo pytań.

  Dziękujemy paniom za te spotkanie.

Pierniki u „Pszczółek"

  Przed świętami Bożego Narodzenia jedna z mam upiekła nam pierniki. „Pszczółki" wzięły się więc za ich ozdabianie. Kolorowe lukry, pisaki i inne ozdoby poszły w ruch. Każdy piernik wyglądał inaczej. Dzieciaki prześcigały się w pomysłach, dekoracjach. Później starszaki poczęstowały nimi personel przedszkola. Resztę pierników zabrały do swoich domów z życzeniami „Wesołych Świąt".
  Tego dnia nigdy nie zapomnimy – odpowiedziały nasze „Pszczółki" - tak bardzo podobały się im te piernikowe zajęcia.

Spotkanie opłatkowe w przedszkolu

  21 grudnia to dzień w przedszkolu bardzo uroczysty i świąteczny. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w spotkaniu opłatkowym. W uroczystościach wzięła udział również pani dyr. Teresa Sapieha i katechetka pani Agnieszka Boruch. Harcerze jako Ambasadorzy Betlejemskiego Światełka Pokoju wnieśli światło i podzielili się nim z najmłodszymi. Pani Agnieszka przeczytała fragment Pisma Świętego. Wspólne dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd przyczyniły się do bożonarodzeniowej atmosfery, która nas w tym czasie otoczyła.

W imieniu przedszkolaków, nauczycielek i pracowników przedszkola
życzymy wszystkim
zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego Roku

Pieczenie świątecznych pierniczków u Motylków i Biedronek

  Święta bez pierniczków to Święta stracone. Kierując się tym przesłaniem 16 grudnia - Motylki i 19 grudnia - Biedronki w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia piekły świąteczne pierniczki. Ciasta na pierniczki zostały już dzień wcześniej przygotowane przez Mamy naszych milusińskich (tu wielkie podziękowania za hojność wszystkim Rodzicom, którzy zakupili potrzebne produkty oraz przygotowali ciasto).

Czytaj więcej: Pieczenie świątecznych pierniczków u Motylków i Biedronek

Biedronki i Motylki w Wiosce św. Mikołaja

  12 grudnia 2016r. dzieci z grup Biedronek i Motylków dzięki zaangażowaniu swoich rodziców wyruszyły w podróż szukania Św. Mikołaja. Słuch krążył, że można go spotkać w Majątku Hawieny w Pomigaczach. I tak się też stało. Przedszkolaki kiedy dotarły do wioski przywitały ich Elfy i zaprosiły na spotkanie ze Świętym z Laponii. Mikołaj siedząc na swoim tronie witał się z dziećmi, brał na kolana i częstował cukierkami. Następnie pomocnicy Mikołaja poczęstowały dzieci rozgrzewającym magicznym napojem oraz pysznymi piernikami – uczta iście świąteczna! Po herbatce Elfy zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnych warsztatów artystycznych. Pomocnicy Św. Mikołaja, w rytm kolęd, towarzyszyły w tworzeniu świątecznych dekoracji, które dzieci mogły wziąć ze sobą do domu na pamiątkę. Były robione również świąteczne pierniczki.

Czytaj więcej: Biedronki i Motylki w Wiosce św. Mikołaja

Mikołajki u najmłodszych

  6 grudnia 2016 r nasze przedszkole odwiedził Mikołaj - Maciek ze swoimi trzema śnieżynkami Gabrysią, Angeliką i Laurą. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich przedszkolaków. Św. Mikołaj w każdej grupie został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Dziękujemy!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396139

Ogląda nas

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola