Relacja z zajęć programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I - III

  W ramach projektu ,,Razem odkryjmy świat programowania – szkolenie dla nauczycieli i uczniów z podregionu suwalskiego” w wymiarze 30 godzin, odbywały się w naszej szkole od stycznia do maja  zajęcia z programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I – III szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Relacja z zajęć programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I - III

Wycieczka

  W dniu 16.05.2019r. odbyła się wycieczka szkolna, w której udział wzięły klasy IV i część klasy Va. Pierwszym przystankiem było Giżycko, gdzie zwiedziliśmy Twierdzę Boyen oraz przechadzaliśmy się po molo. Kolejne miejsce to Ryn. Tu oprowadzał nas przewodnik po pięknym zamku, utrzymanym w średniowiecznym stylu. Mogliśmy zobaczyć  też przerażające narzędzia tortur. Ostatnim miejscem była wizyta w Mikołajkach, w Parku Wodnym Tropikana. Choć pogoda nie dopisała, mieliśmy mnóstwo niesamowitych wrażeń.

Katarzyna Kiejko

Wycieczka do Białegostoku

  Uczniowie klas Vb, VIa i VIb wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem programu był interaktywny spektakl pod tytułem „Ziemia - planeta filmu”. Widzowie mieli możliwość poznania historii kina i filmu, ciekawostek związanych z procesem powstawania dzieła filmowego - w sposób dość nietypowy, mogli na pewne zjawiska spojrzeć okiem kosmitów. W sztuce ważną także okazała się aktywność widzów, którzy mogli wykazać się znajomością pojęć związanych z kinematografią.

Czytaj więcej: Wycieczka do Białegostoku

Świąteczne pierniczki

  Wspólne pieczenie to doskonała zabawa - o tym mieli okazję przekonać się  uczniowie klasy II a, którzy z pomocą rodziców piekli i ozdabiali pierniczki. Zapach pysznych pierników przyciągał wszystkich do klasy.  Najlepszym momentem  było wspólne dekorowanie! Polewa czekoladowa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie...  Możliwości było mnóstwo, a naszym uczniom nie zabrakło pomysłów i  wyobraźni . Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu.

Wioletta Rokita

Miss i Mister Grzeczności - listopad

GRUPY PRZEDSZKOLNE

MOTYLKI
5-latki

JULIA BOROWICZ - MISS
AGATA HERMAN - MISS
WOJCIECH SZTUK - MISTER

Czytaj więcej: Miss i Mister Grzeczności - listopad

WYCIECZKA DO BPNT

  5 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy 2a, 2b i 3 szkoły podstawowej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.
  Najpierw odwiedziliśmy Białostocki Park Naukowo - Technologiczny. Jest to miejsce skupiające ponad 60 firm inwestujących i rozwijających swoją działalność na terenie północno-wschodniego regionu Polski. Mieliśmy okazję dokładniej przyjrzeć się na czym polega praca w dwóch z nich: Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej, a także w Prototypowni 3D (laboratorium drukarki 3D). Po tej dużej dawce wiedzy wchłoniętej przez nasze pociechy pozostały nam już tylko zabawy na trampolinach w Strefie Wysokich Lotów. Szczęśliwi, zmęczeni i mądrzejsi o nowe doświadczenia i wiedzę wróciliśmy do szkoły.

Barbara Szczepanik

Statystyki

Odsłon artykułów:
2314025

Ogląda nas

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ze szkoły podstawowej