Wycieczka do Wioski Indiańskiej

 28 maja 2018 r. uczniowie klas I i II wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Puszczykówce. Dzieci spędziły cały dzień bawiąc się na powietrzu. Miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku i z wiatrówki, łowieniu ryb, poszukiwaniu złota, sprawności w pokonywaniu toru przeszkód i wielu innych. Wiele emocji wzbudziły zamieszkujące w wiosce zwierzęta: skunks, szop, kozy, konie, króliki. Przy takiej aktywności bardzo smakowała kiełbaska samodzielnie upieczona nad ogniskiem. Polecamy to miejsce do odwiedzenia z rodzicami w czasie wakacji.

DLA CIEBIE MAMO…

„Jest takie słowo, słowo jedno,
przed którym inne słowa bledną.
Słowo, co nigdy nie zawodzi,
wierne i czułe do ostatka.
Najbliższe sercu, najpiękniejsze,
jedno, jedyne słowo MATKA”.

Czytaj więcej: DLA CIEBIE MAMO…

Sztuka połączona ze sportem – wycieczka do Białegostoku

   We wtorek 22.05.18 r. klasy IVa,IVb oraz Va uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku. Program wyjazdu był dość interesujący, ponieważ sztuka została połączona ze sportem, a więc- coś dla ducha i dla ciała.

  Na początku obejrzeliśmy w Operze i Filharmonii Podlaskiej spektakl „Sprawa Kapturka Cz.”. To uwspółcześniona wersja baśni, w której tradycyjny las zastąpiła wielkomiejska dżungla. Miasto zostało ukazane jako miejsce pełne niebezpieczeństw, na które narażony jest każdy- zwłaszcza najmłodsi. Wrażenie na najmłodszych widzach na pewno wywarły piosenki, taniec, gra aktorska.

Czytaj więcej: Sztuka połączona ze sportem – wycieczka do Białegostoku

Zajęcia edukacyjne w BPN

  21.05.2018r. klasa V b i VI uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Biebrzańskim Parku Narodowym. Obejrzeliśmy ciekawą ekspozycję w siedzibie Parku, a następnie poznaliśmy ścieżki edukacyjne Terenowego Ośrodka Edukacyjnego Biebrzańskiego Parku Narodowego: „Góra Skobla” i “Kładka”. Pracownicy Parku wyposażyli nas w lornetki, abyśmy mogli obserwować ptaki i ich gniazda. Wszystkie koszty wyjazdu pokrył BPN. Dziękujemy!

Klasy I - III na spektaklu teatralnym

  "Alicja w zaczarowanej krainie"- to spektakl teatralny, na który uczniowie klas I-III wybrali się 15 maja 2018 r. do sali kina w Dąbrowie Białostockiej. Dzieci żywiołowo reagowały na wszystko, co działo się na scenie. Losy Alicji poznawaliśmy na tle ciekawej scenografii. Przedstawienie uzupełniały elementy filmu wyświetlanego na dużym ekranie oraz wesołe piosenki i tańce.

Zbiórka okularów

  "Podaruj mi trochę światła" - to tegoroczne hasło zbiórki okularów dla potrzebujących w Kenii. Odszukajmy zalegające w szufladach, nam już niepotrzebne okulary i przekażmy je do Afryki. Mogą to być okulary dla dzieci lub dla dorosłych, korekcyjne lub słoneczne. Mile widziane tzw. okulary do czytania, aby starsze panie w Afryce mogły łatwiej usuwać ciernie akacjowe wbijające się w stopy. Mieszkańcy Afryki też mają wady wzroku, ich również razi Słońce. Podzielmy się tym, co dla nas jest zbędne, a innym może znacznie podnieść komfort życia. Zbiórka jest prowadzona w sali numer 12 do 5 czerwca 2018 r. Szczegółowych informacji udziela klasa VI i p. Barbara Aleksiejczyk.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2387064

Ogląda nas

Odwiedza nas 154 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ze szkoły podstawowej