PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  12 października 2017 r. był ważną datą dla najmłodszych spośród nas. W tym dniu odbyło się bowiem ślubowanie i pasowanie na ucznia klas pierwszych. Z pomocą pań wychowawczyń oraz pani Wioletty Rokita- nauczycielki muzyki, dzieci przygotowały krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i sprawnościowe.

Czytaj więcej: PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

SPACERKIEM PO LIPSKU Z KLASAMI CZWARTYMI

  W poniedziałek, 2 października, korzystając z przepięknej jesiennej pogody klasy IVa i IVb wraz z wychowawczyniami wyruszyły na swój pierwszy wspólny spacer po Lipsku w ramach ścieżki dydaktycznej „Spacerkiem po Lipsku”.

Czytaj więcej: SPACERKIEM PO LIPSKU Z KLASAMI CZWARTYMI

"SPACERKIEM PO LIPSKU"

  Wzorem lat ubiegłych, korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy wyruszyć na spacer po naszej miejscowości. Uczniowie klas Va i Vb pod opieką wychowawczyń odwiedzili miejsca związane z historią naszej miejscowości – obelisk przy domu bł. Marianny Biernackiej, pomnik Zginęli za Polskę oraz cmentarz żydowski. Na każdym przystanku poznawali jego historię. Potem  zdobytą wiedzą można było się wykazać, odpowiadając na pytania. Oczywiście przewidziano słodkie nagrody. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym- lekcja lokalnej historii zakończyła się tradycyjnie ogniskiem na placu przy basenie. Pogoda dopisała, humory także.

 

Pierwsza dyskoteka

  Dopiero zaczęliśmy się wdrażać do obowiązków szkolnych, dopiero przywitaliśmy się po wakacjach i już- pierwsza dyskoteka! Ale przecież tak ma być! W szkole zdobywamy nie tylko wiedzę, ale także inne umiejętności, taneczne także. Szczególnie na to wydarzenie czekali uczniowie klas czwartych, bo to pierwsza dyskoteka w nowym etapie nauczania, ale nie ma tak łatwo.

Czytaj więcej: Pierwsza dyskoteka

Wycieczka do Parku Linowego w Doktorcach

  13 czerwca klasy II i V pojechały do Parku Linowego w Doktorcach. Czekały tam na nich trasy: mała, mała trudna i mała wysoka. Uczniowie mogli również korzystać z: euro bungee, żyroskopu, tyrolki długiej dziecięcej i przejazdu kolejką.

  Przed wejściem do parku zostali wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprzęże, lonże, karabinki, rolkę, kask). Następnie instruktor wyjaśnił  zasady posługiwania się tym sprzętem i pokazywał, w jaki sposób prawidłowo pokonać przeszkody. Wszyscy powtarzali prezentowane czynności, a instruktor eliminował ewentualne błędy. Po ukończeniu szkolenia  dopuszczał osoby do  wejścia na  trasy parku linowego. Przez cały czas uczniowie byli pod obserwacją instruktorów i opiekunów,  którzy pomagali w prawidłowym przejściu trasy.

  Było bardzo wesoło, pogoda dopisała. Atrakcyjnie spędziliśmy dzień.

Dzień Mamusi!

„Jeden dzień szczególnie swym blaskiem w maju kusi:

 dla jednych to Dzień Matki,  a dla mnie Dzień Mamusi!”

  26 maja odbył się uroczysty apel z okazji Święta Mamy. Uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń  recytowali przepięknie wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli „Krakowiaka oraz układ taneczny „Woogie- Boogie” pod kierunkiem p.Wioli Rokita.

  Po występach artystycznych  uczniowie wręczyli swoim mamom  różę oraz własnoręcznie wykonane upominki.

  W wesołej atmosferze, przy słodkim poczęstunku upłynęła dalsza część uroczystości.

„Abyś zawsze przy nas była, najpiękniejsza i jedyna,

                                  mądra, dobra, ukochana, taka bliska- nasza mama”

                                                                                             Klasy drugie i wychowawczynie

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396100

Ogląda nas

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ze szkoły podstawowej