„Spacerkiem po Lipsku"

  Wzorem lat ubiegłych we wrześniu uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami realizowali ścieżkę edukacyjną „Spacerkiem po Lipsku". Głównym celem przedsięwzięcia jest zapoznanie uczniów z lokalną historią, tradycją, przyrodą. I tak najmłodsi, czyli uczniowie klas IV, poznali historię Kopca Wolności, zwiedzali Muzeum Lipskiej Pisanki, a także poznawali różne okazy przyrodnicze w parku. Klasy V miały możliwość zapoznania się z historią cmentarza żydowskiego, kościoła, a także pomnika „Zginęli za Polskę".
Uczniowie klas VI odwiedzili oczyszczalnię ścieków. Podziwiali także walory przyrodnicze nad Biebrzą. Spacer po Lipsku zakończyły ogniska klasowe, które miały miejsce na placu przy basenie.

WYCIECZKA „ATRAKCJE BIAŁOWIEŻY"

  20.06.16r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce „Atrakcje Białowieży". Na początku naszej trasy zwiedziliśmy białostockie ZOO, gdzie na wybiegach można było obejrzeć różne zwierzęta- dziki, żbiki, sarny, żubry, wilki... Największe zainteresowanie wzbudził niedźwiedź. Ciekawostką może być fakt, że w tej chwili w ZOO znajduje się 20 gatunków różnych ptaków.
  Pobyt w Białowieży rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Przyrodniczo- Leśnego. Opowieści przewodnika wzbogacały multimedialne prezentacje flory i fauny Puszczy Białowieskiej. Miłośnicy przyrody na pewno zapamiętali wiele interesujących informacji. Panoramę miejscowości oglądaliśmy z wieży widokowej. Wizytę zakończyliśmy spacerem po parku pałacowym, gdzie oprócz ciekawych okazów przyrodniczych znajdują się zabudowania z czasów rezydencji carskiej.
  Ostatnim punktem wycieczki był park linowy w Podjanowszczyźnie. Pod opieką instruktorów wszyscy uczestnicy pokonali trasę linową. Nie było to łatwe zadanie, wręcz sprawdzian umiejętności fizycznych, na pewno trochę strachu, ale jakże ogromna radość na mecie.

Zbiórka nakrętek w roku szkolnym 2015/2016

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku szkolnym włączyli się w zbiórkę plastikowych nakrętek. Nazbieraliśmy 25 koszy! Przekazaliśmy je za pośrednictwem p. Ewy Białomyzy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.
Prosimy o gromadzenie nakrętek również w czasie wakacji, gdyż w następnym roku szkolnym akcja będzie kontynuowana.

(B. Aleksiejczyk)

OKULARY DLA AFRYKI

WP 20160511 031  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę okularów, które za pośrednictwem Centrum Okulistyki i Optiometrii w Bielsku- Białej, przekazaliśmy potrzebującym Afrykańczykom. Przygotowaliśmy 54 pary okularów korekcyjnych i słonecznych, które wcześniej wyczyściliśmy i zapakowaliśmy w woreczki foliowe. Zadanie to wykonali uczniowie klasy Vb z panią B. Aleksiejczyk. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powrócimy do tej akcji.

W ŚWIECIE LEKTUR

  W ramach akcji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 03.06.2016 r. odbył się turniej między klasami ph. ,,W świecie lektur". Do konkursu przystąpiły klasy IV – VI szkoły podstawowej. Siedmioosobowe drużyny wykonały różnorodne konkurencje sprawnościowe, intelektualne, plastyczne, wiedzy ze znajomości lektur opracowywanych w danej klasie. Różnice punkowe między drużynami okazały się minimalne. Jednak najlepiej wypadła klasa VI, potem klasy V b, V a, IV. Jak bawili się, zobaczcie sami.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2305381

Ogląda nas

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ze szkoły podstawowej