W ŚWIECIE LEKTUR

  W ramach akcji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 03.06.2016 r. odbył się turniej między klasami ph. ,,W świecie lektur". Do konkursu przystąpiły klasy IV – VI szkoły podstawowej. Siedmioosobowe drużyny wykonały różnorodne konkurencje sprawnościowe, intelektualne, plastyczne, wiedzy ze znajomości lektur opracowywanych w danej klasie. Różnice punkowe między drużynami okazały się minimalne. Jednak najlepiej wypadła klasa VI, potem klasy V b, V a, IV. Jak bawili się, zobaczcie sami.

Parada bajkowych postaci

  03 czerwca uczniowie klas I-III w barwnym korowodzie przemaszerowali pod Urząd Miejski w Lipsku. Tam czekali na nas pracownicy urzędu na czele z Panem Burmistrzem. Klasy prezentowały wybrane przez siebie utwory w ciekawy dla odbiorców sposób np.: piosenka, czytanie grupowe, z podziałem na role. Akcja obyła się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz podsumowania programu „Książki naszych marzeń". Miłą niespodzianką była prezentacja wiersza J. Tuwima „Okulary" przez pracowników naszego „ratusza." Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Dziecka z Parą Prezydencką

  1 czerwca 2016 r. na Placu Jana Pawła II w Ełku odbył się coroczny Festyn Rodziny z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Caritas Diecezji Ełk oraz Urząd Miasta Ełku. Podczas niego zostały wręczone nagrody w konkursie zorganizowanym z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Wśród laureatów tego konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Aniela Zielepucha z kl. 3b zajęła I miejsce, Marta Boruch - IV miejsce - w kategorii plastycznej „ U źródeł Polski". Hanna Trochimowicz - I miejsce, Mateusz Boruch - III miejsce (oboje z kl. 5a) w kategorii plastycznej „Zadziwiające losy Polski". Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Boruch.
  W XI Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Album wykonany na konkurs przez Mateusza został wręczony w prezencie Parze Prezydenckiej. Albumy wręczyli Hania i Mateusz.
  Gratulujemy laureatom!

Dzień Matki

  Dnia 25 maja 2016r. w SP w Lipsku z okazji Dnia Matki odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. G. Leszkowicz i p. M. Rakus.
  Na uroczystość przybyły mamy, które ze wzruszeniem oraz łezką w oku wysłuchały montażu słowno-muzycznego w wykonaniu swoich pociech. Na zakończenie wszystkie mamy wraz z dziećmi uczestniczyły w słodkim poczęstunku.

XIII Gminny Konkurs Recytatorski ,,Niektórzy lubią poezję" ph. ,,Przywołajmy letnie wspomnienia"

19.05 2016 r. uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Lipsk zgromadziły się w M – GOK-u w Lipsku , by zaprezentować się w recytacjach polskich autorów. Jury oceniło uczniów w trzech kategoriach. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się następująco:

  • w kategorii klas IV – I miejsce zajęła Weronika Krysiuk
  • w kategorii klas V – I miejsce Hania Trochimowicz, wyróżnienie – Pola Protasiewicz
  • w kategorii klas VI – II miejsce Klaudia Klara Hejko.

A wszyscy pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i wyróżnienia, opiekunowie zaś – podziękowania. W przerwie obrad jury kółko teatralne ,,ISKRA" przedstawiło ",Sen (o) nocy letniej". Aktorów przygotowały panie: Krystyna Bochenek i Wioletta Rokita.

WYBRALI WĘDKARSTWO

  Jedni jeszcze spali, inni siedzieli już przed komputerem, a „szóstka wspaniałych" postanowiła sobotni (07.05.2016 r.) ranek (od godziny 7.30) spędzić nad wodą z wędką
w ręku. Pomysłodawcą oraz organizatorem spławikowych zawodów wędkarskich klas V i VI był p. Leszek Zaniewski. Rywalizacja odbyła się na Kanale Augustowskim w okolicach miejscowości Płaska. Punktualnie o godzinie 8.30 zanęty wędkarskie powędrowały do wody w celu zachęcenia ryb do częstych brań. Nie zawsze i nie wszystkim to się udawało. Zawody trwały 3 godziny i o 11.30 sygnał gwizdka oznajmił koniec łowienia. W tym dniu młodzi wędkarze mogli liczyć na brania płoci i płotek oraz dwóch okoni.

Czytaj więcej: WYBRALI WĘDKARSTWO

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396156

Ogląda nas

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ze szkoły podstawowej