Leśne ślady na drodze do niepodległości

  Z okazji 155 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, uczniowie  naszej szkoły odwiedzili miejsce symbolicznego grobu powstańców na Kozim Rynku. Wyjazd ten odbył się 30.01.2018 r. Razem z opiekunami p. K. Żabicką i p. T. Rutkowską młodzież z II i III klasy Gimnazjum im. Stefana Batorego miała okazję poznać bliżej lokalną historię, a wszystko to z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii, grupy rekonstrukcyjnej z Suwałk oraz wielu innych pasjonatów historii.

Czytaj więcej: Leśne ślady na drodze do niepodległości

TYDZIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

W dniach 13-17 marca obchodziliśmy tydzień matematyczno-przyrodniczy. Koordynatorem w roku szkolnym 2016-2017 była p. Renata Wnukowska. Zaangażowanych było 101 uczniów naszego gimnazjum. Uczniowie Ci wzięli udział w następujących konkurencjach:

  • teście matematycznym pod kierunkiem p. Jolanty Łepickiej,
  • omnibusie matematyczno-przyrodniczym pod kierunkiem p. Anny Haraburda,
  • sudoku pod kierunkiem p. Anny Haraburda,
  • konkursie matematycznym „Kangur" pod kierunkiem p. Małgorzaty Bieleckiej i p. Ewy Klepackiej.

Chętni uczniowie wykonali plakat pt. „Ciekawe odkrycia naukowe". Plakaty oceniały panie: p. Agnieszka Krzywicka i p. Małgorzata Bielecka.

Czytaj więcej: TYDZIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

ORTOGRAFICZNA CORRIDA 2017

  Uczniowie naszego gimnazjum stanęli przed trudnym zadaniem. Zmierzyli się z "bykami" ortograficznymi. 21 lutego 2017r. pisali dyktando, w którym należało wykazać się dobrą znajomością zasad polskiej ortografii. Wyłoniono mistrzów, którzy reprezentowali swoje klasy w turnieju „Jeden z siedmiu" 1 marca 2017r. W turnieju głównym celem była prezentacja umiejętności i wiedzy uczniów z zakresu zasad pisowni, gramatyki, umiejętności percepcyjnych oraz wspólna zabawa całej szkoły. Pytania, zadawane przez prowadzącą turniej, dotyczyły zasad pisowni, znajomości związków frazeologicznych, odgadywania zagadek, itp. Pozostali uczniowie zagrzewali okrzykami i brawami reprezentantów swoich klas do walki w konkursie. Całość koordynowała i prowadziła p. Elżbieta Bienasz.
Zwycięzcami turnieju „Jeden z siedmiu" zostali:

  • Agnieszka Sztukowska kl. III B – I miejsce
  • Gabriela Daroszkiewicz kl. II C – II miejsce
  • Dorota Prolejko kl. II A – III miejsce

Dyplomem i słodyczami nagrodzono również klasę II C, która napisała najlepiej dyktando.

  Zwycięzcom gratulujemy!

Warszawski zgiełk!

  14 lutego 2017 r. odbyła się wyjątkowa wycieczka do stolicy połączona z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Zwiedzaliśmy TVP, jeździliśmy na łyżwach na lodowisku przy Pałacu Kultury i Nauki, obejrzeliśmy musical „Romeo i Julia" w Teatrze Studio Buffo, a po zmroku odwiedziliśmy Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem.
  O wrażeniach nie trzeba nic mówić, powiedzą o nich nasze twarze na zdjęciach!

KONKURS "LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"

  Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku, klasy II gimnazjum brały udział w konkursie Lubelli „Lubella inspiruje i edukuje". Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu autorskiego przepisu, jego wykonanie i wysłanie zdjęć przedstawiających potrawę i radość z gotowania.
  W związku z udziałem w konkursie naszych klas, otrzymaliśmy podziękowanie za nasz aktywny udział.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za radość i wspaniałą zabawę!

icon Lubella inspiruje i edukuje

Lubella inspiruje i edukuje

  „Lubella inspiruje i edukuje" to program edukacyjny o roli produktów zbożowych w diecie. Projekt został skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych w Polsce. Jego misją było uświadomienie młodzieży, jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają produkty zbożowe. W ramach programu zorganizowany został również konkurs kulinarny „Uwielbiam gotować z Lubellą". Uczniowie klas drugich naszego gimnazjum przystąpili do projektu i konkursu.

Czytaj więcej: Lubella inspiruje i edukuje

Statystyki

Odsłon artykułów:
1262701

Ogląda nas

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.