Uczniowie gimnazjum ze 100% frekwencją

Uczniowie ze 100% frekwencją - I semestr 2013/2014
Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lipsku

Czytaj więcej: Uczniowie gimnazjum ze 100% frekwencją

Najlepsi uczniowie gimnazjum

Uczniowie ze średnią co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobrą oceną z zachowania

I semestr 2013/2014

Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lipsku

Czytaj więcej: Najlepsi uczniowie gimnazjum

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

  W tym roku szkolnym Dzień Patrona Szkoły w Gimnazjum imienia Stefana Batorego w Lipsku obchodzono w sposób wyjątkowy. Po pierwsze, uroczystości przeniesiono z czerwca na 8 grudnia (w tym roku wyjątkowo 10.12.) z tej racji, że to właśnie tego dnia roku pańskiego 1580 Lipsk otrzymał prawa miejskie za sprawą ówczesnego króla Stefana Batorego, który zapragnął w naszym ukochanym grodzie zbudować port rzeczny. Po drugie, tego dnia nasze gimnazjum świętowało - zamiast części lekcji odbył się turniej Wiedzy o Patronie Szkoły i Regionie przygotowany przez panią Krystynę Żabicką.

Czytaj więcej: Dzień Patrona Szkoły

Dyskoteka otrzęsinowa

Dyskoteka otrzęsinowa

  Tradycji musi stać się zadość , więc i w tym roku zorganizowano dyskotekę otrzęsinową dla najodważniejszych uczniów klas pierwszych. W dn. 8 października 2013 r. godz. 16 rozpoczęły się konkurencje i zabawy przygotowane pierwszakom przez uczniów klas starszych. W rysowaniu z zasłoniętymi oczami portretu wychowawcy , jedzeniu jabłka zawieszonego na nitce oraz robieniu dziewczynom makijażu przez chłopców najlepsza okazała się klasa I A. Zabawa była wyśmienita, a po niej nastąpiły tance, hulanki, swawole aż do rana (czyli do godz. 21).

Ślubuję....

Ślubuję....

  W dn. 8 października 2013 r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum w obecności uczniów pozostałych klas złożyli uroczyste ślubowanie. Tekst przyrzeczenia był następujący:

W obecności dyrekcji naszej szkoły, naszych nauczycieli, kolegów i koleżanek- ślubujemy:

  • godnie reprezentować naszą szkołę i dbać o dobre jej imię,
  • wykonywać starannie obowiązki uczniowskie,
  • osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, sporcie na miarę swoich możliwości,
  • szanować kolegów, koleżanki, nauczycieli, rodziców i starszych,
  • pomagać słabszym,
  • szanować symbole narodowe.

Czytaj więcej: Ślubuję....

Podsumowanie pracy kółek i organizacji

  We wtorek 25 czerwca 2013 r. na godzinie wychowawczej uczniowie gimnazjum zgromadzili się na szkolnym korytarzu, aby podsumować działalność kółek i organizacji działających w naszej szkole. Najpierw odbyło się uroczyste przekazanie władzy nowo wybranemu samorządowi szkolnemu. Była to naprawdę wzruszająca chwila – moment składania przysięgi przez nowych członków SU.
  W dalszej części apelu podsumowano działalność różnych organizacji oraz kół zainteresowań. Szczególne podziękowania złożono na ręce trzecioklasistów, którzy kończą naukę w naszej szkole. Idźcie w świat i godnie reprezentujcie naszą miejscowość, a wiedza zdobyta w tej szkole niech będzie użyteczna w waszym dalszym życiu.

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412436

Ogląda nas

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.