Zwycięzca „Ośmiu Wspaniałych”

  W Zespole Szkół Technicznych w Augustowie 9 marca 2018r. miały miejsce eliminacje powiatowe w ramach XXIV Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Czytaj więcej: Zwycięzca „Ośmiu Wspaniałych”

Z wizytą w Janowie!

  Uczniowie klas III gimnazjum już zaczęli intensywnie myśleć o wyborze szkoły średniej. Grupka uczniów z naszej szkoły została zaproszona do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Czytaj więcej: Z wizytą w Janowie!

Leśne ślady na drodze do niepodległości

  Z okazji 155 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, uczniowie  naszej szkoły odwiedzili miejsce symbolicznego grobu powstańców na Kozim Rynku. Wyjazd ten odbył się 30.01.2018 r. Razem z opiekunami p. K. Żabicką i p. T. Rutkowską młodzież z II i III klasy Gimnazjum im. Stefana Batorego miała okazję poznać bliżej lokalną historię, a wszystko to z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii, grupy rekonstrukcyjnej z Suwałk oraz wielu innych pasjonatów historii.

Czytaj więcej: Leśne ślady na drodze do niepodległości

TYDZIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

W dniach 13-17 marca obchodziliśmy tydzień matematyczno-przyrodniczy. Koordynatorem w roku szkolnym 2016-2017 była p. Renata Wnukowska. Zaangażowanych było 101 uczniów naszego gimnazjum. Uczniowie Ci wzięli udział w następujących konkurencjach:

  • teście matematycznym pod kierunkiem p. Jolanty Łepickiej,
  • omnibusie matematyczno-przyrodniczym pod kierunkiem p. Anny Haraburda,
  • sudoku pod kierunkiem p. Anny Haraburda,
  • konkursie matematycznym „Kangur" pod kierunkiem p. Małgorzaty Bieleckiej i p. Ewy Klepackiej.

Chętni uczniowie wykonali plakat pt. „Ciekawe odkrycia naukowe". Plakaty oceniały panie: p. Agnieszka Krzywicka i p. Małgorzata Bielecka.

Czytaj więcej: TYDZIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

ORTOGRAFICZNA CORRIDA 2017

  Uczniowie naszego gimnazjum stanęli przed trudnym zadaniem. Zmierzyli się z "bykami" ortograficznymi. 21 lutego 2017r. pisali dyktando, w którym należało wykazać się dobrą znajomością zasad polskiej ortografii. Wyłoniono mistrzów, którzy reprezentowali swoje klasy w turnieju „Jeden z siedmiu" 1 marca 2017r. W turnieju głównym celem była prezentacja umiejętności i wiedzy uczniów z zakresu zasad pisowni, gramatyki, umiejętności percepcyjnych oraz wspólna zabawa całej szkoły. Pytania, zadawane przez prowadzącą turniej, dotyczyły zasad pisowni, znajomości związków frazeologicznych, odgadywania zagadek, itp. Pozostali uczniowie zagrzewali okrzykami i brawami reprezentantów swoich klas do walki w konkursie. Całość koordynowała i prowadziła p. Elżbieta Bienasz.
Zwycięzcami turnieju „Jeden z siedmiu" zostali:

  • Agnieszka Sztukowska kl. III B – I miejsce
  • Gabriela Daroszkiewicz kl. II C – II miejsce
  • Dorota Prolejko kl. II A – III miejsce

Dyplomem i słodyczami nagrodzono również klasę II C, która napisała najlepiej dyktando.

  Zwycięzcom gratulujemy!

Warszawski zgiełk!

  14 lutego 2017 r. odbyła się wyjątkowa wycieczka do stolicy połączona z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Zwiedzaliśmy TVP, jeździliśmy na łyżwach na lodowisku przy Pałacu Kultury i Nauki, obejrzeliśmy musical „Romeo i Julia" w Teatrze Studio Buffo, a po zmroku odwiedziliśmy Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem.
  O wrażeniach nie trzeba nic mówić, powiedzą o nich nasze twarze na zdjęciach!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412474

Ogląda nas

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.