6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


NASI HARCERZE NA ZLOCIE W KAMIENNEJ NOWEJ

  W tym roku w dniach 1-2 czerwca nasza drużyna w liczbie 16 harcerzy wyjechała do Kamiennej Nowej do bazy harcerskiej „Kamionek” na coroczny Zlot Hufca ZHP Sokółka. Wszyscy harcerze zebrali się tam, by wziąć udział w warsztatach metodycznych oraz grach, a wieczorem wspólnie zasiąść do obrzędowego ogniska.

Czytaj więcej: NASI HARCERZE NA ZLOCIE W KAMIENNEJ NOWEJ

„WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ"

  Majowy weekend przywitał nas chłodem. Nie przeszkodziło to jednak w świętowaniu kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Czytaj więcej: „WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ"

W DRODZE ZA KRZYŻEM…

  Wielki Post to czas zadumy nad własnym życiem oraz oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. To dobra okazja do harcerskiego uczestnictwa w rozważaniach Drogi Krzyżowej. W tym roku miało to miejsce dwa razy 5 i 14 kwietnia 2019r. Prowadząc drogę krzyżową w kościele nasi druhowie skierowali słowa głównie do ludzi młodych, choć z pewnością każdy znalazł tam coś dla siebie.  Natomiast w niedzielę palmową mieliśmy zaszczyt  nieść krzyż oświecając go pochodniami.
  Z okazji zbliżających się świat Wielkiej Nocy życzymy dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa i mnóstwo wiosennego optymizmu.

Bożena Zaniewska

22 lutego - Dzień Myśli Braterskiej

  22 lutego to szczególny dzień dla Harcerzy i Skautów z całego świata. Tego dnia składają sobie nawzajem życzenia, spotykają się, uczą się, jak wyzbyć się pogardy i braku szacunku dla drugiego człowieka. W tym dniu i nasi harcerze uczcili dzień braterstwa. W szkole została zatańczona belgijka z udziałem przedszkolaków i wszystkich chętnych osób.

Czytaj więcej: 22 lutego - Dzień Myśli Braterskiej

HARCERZE STRZELAJĄ I POMAGAJĄ

  W sobotę 02.02.2019r nasi harcerze wzięli udział w IV Hufcowym Turnieju Strzeleckim „Tarcza” zorganizowanym przez 4 NDHSG „Złote Lwy”  w Zespole Szkół im. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej . W ramach turnieju strzeleckiego odbyła się również akcja charytatywna dla chorego Adriana – brata harcerza z Nowego Dworu., w której wzięliśmy udział. Do rywalizacji strzeleckich przystąpiliśmy w czterech kategoriach: harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy. Każdy starał się jak mógł, żeby trafić w DZIESIĄTKĘ. I niektórym to się udało. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki współzawodnictwa… A Oto fotorelacja z naszego strzelania.

Bożena Zaniewska

Znamy drużyny Niepodległości!

  Miło nam zakomunikować, iż jury w składzie  hm. Anna Nowosad – Naczelniczka ZHP, hm. Lucyna Czechowska - zastępczyni Naczelniczki ZHP ds. wychowania, hm. Agata Erhardt-Wojciechowska przyznało naszej drużynie harcerskiej tytuł “Drużyny Niepodległości”. Na taką właśnie propozycję programową Głównej Kwatery ZHP, aby uczcić 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego nasi harcerze odpowiedzieli TAK w różnego rodzaju działaniach. Gratulujemy instruktorom i wszystkim harcerzom!!!

Bożena Zaniewska

Statystyki

Odsłon artykułów:
2380646

Ogląda nas

Odwiedza nas 412 gości oraz 0 użytkowników.