6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


NIE MA JAK BOŻE NARODZENIE

NIE MA JAK BOŻE NARODZENIE

  Jedyne w swoim rodzaju święta, wyjątkowe w gronie rodzinnym przygotowania. Tak właśnie nasza harcerska rodzina zbiórką 07.12 rozpoczęła ten gorący okres. Na pierwszy rzut ruszyły nasze dzielne harcerki ze swoimi instruktorkami. W dwóch grupach ( jedna w harcówce druga w MGOK-u) pod nadzorem naszych wiernych przyjaciół – p. Jasi, p. Agnieszki oraz p. Asi zgłębiały tajniki  prac plastycznych i robótek ręcznych. Przygotowane zostały wspaniałe karty świąteczne oraz słoiczki na lampiony do przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju do naszych zakładów pracy. Jeszcze raz naszym paniom serdecznie DZIĘKUJEMY.

Bożena Zaniewska

CO WYBRAĆ NUDĘ CZY PZRYJEMNE Z POŻYTECZNYM?

CO WYBRAĆ... ?

  Na tak postawione pytanie wiele osób odpowiedziałoby nudę w sobotnio- niedzielny weekend. Nie dotyczy to zaś grupy harcerek, które postanowiły przeszkolić się z zakresu pierwszej pomocy. W dniach 08-09.12.2018 r. w Lipsku zorganizowany został biwak szkoleniowy realizujący 16 h kurs pierwszej pomocy. Wzięło w nim udział i ukończyło 9 harcerek( 8 z Lipska i jedna z Kuźnicy).

Czytaj więcej: CO WYBRAĆ NUDĘ CZY PZRYJEMNE Z POŻYTECZNYM?

MROZY NAM NIE STRASZNE

  1 grudnia 20 osobowa gromadka naszych harcerzy spędziła zbiórkę harcerską w Nadleśnictwie Płaska. Mimo dużego mrozu odpowiedzieliśmy TAK  :) na apel leśników. Była to super sprawa, pokazania młodemu pokoleniu, że trzeba dbać o piękną przyrodę, a przede wszystkim o las. Nasze druhny i druhowie otrzymali chwytaki, oraz rękawice, aby oczyścić leśne dróżki. Zebraliśmy w sumie pięć worków śmieci. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na gorący bigos z kiełbaską oraz gorącą herbatę. Było również ognisko przy którym pląsaliśmy i mogliśmy się ogrzać. Dziękujemy leśnikom p. Oli, p. Andrzejowi i p. Sebastianowi za fajnie spędzony czas i pouczającą lekcję przyrody.

Bożena Zaniewska

GODNIE UCZCILI 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   Cztery dni w naszej drużynie trwały obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięliśmy udział w wielu cennych inicjatywach organizowanych na terenie naszej gminy.

Już w czwartek delegacja harcerzy z klas VIII i gimnazjalnych uczestniczyła w posadzeniu dębu oraz lip przy LOLA. Naszą drużynę przy sadzeniu dębu reprezentowała dh. Kinga.

Czytaj więcej: GODNIE UCZCILI 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Nowe Władze ZHP Chorągwi Białostockiej

  W dniu 20 października 2018 roku odbył się Zjazd ZHP Chorągwi Białostockiej, który dokonał wyboru nowych władz Chorągwi na kolejne cztery lata. Nowym Komendantem ZHP Chorągwi Białostockiej został hm. Krzysztof JAKUBOWSKI. Miło nam poinformować iż w skład Rady ZHP Chorągwi Białostockiej wszedł nasz instruktor hm. Leszek ZANIEWSKI. Natomiast w skład Sądu Harcerskiego ZHP Chorągwi Białostockiej została wybrana hm. Bożena ZANIEWSKA. Gratulujemy naszym instruktorom i życzymy owocnej pracy :)

Ocalić od zapomnienia

  Piątkowa zbiórka (28.10) naszej drużyny była nietypowa. Jak co roku w ostatnich dniach października spotkaliśmy się na cmentarzu, aby ocalić od zapomnienia opuszczone i zaniedbane groby. Każdy zastęp miał za zadanie odszukać po trzy groby i je uprzątnąć. Tradycyjnie posprzątany został również Grób Nieznanego Żołnierza. W dniu Wszystkich Świętych zaś w czasie procesji na parafialnym cmentarzu wystawiliśmy wartę honorową.

Statystyki

Odsłon artykułów:
1873592

Ogląda nas

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.