6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


GODNIE UCZCILI 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   Cztery dni w naszej drużynie trwały obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięliśmy udział w wielu cennych inicjatywach organizowanych na terenie naszej gminy.

Już w czwartek delegacja harcerzy z klas VIII i gimnazjalnych uczestniczyła w posadzeniu dębu oraz lip przy LOLA. Naszą drużynę przy sadzeniu dębu reprezentowała dh. Kinga.

Czytaj więcej: GODNIE UCZCILI 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Nowe Władze ZHP Chorągwi Białostockiej

  W dniu 20 października 2018 roku odbył się Zjazd ZHP Chorągwi Białostockiej, który dokonał wyboru nowych władz Chorągwi na kolejne cztery lata. Nowym Komendantem ZHP Chorągwi Białostockiej został hm. Krzysztof JAKUBOWSKI. Miło nam poinformować iż w skład Rady ZHP Chorągwi Białostockiej wszedł nasz instruktor hm. Leszek ZANIEWSKI. Natomiast w skład Sądu Harcerskiego ZHP Chorągwi Białostockiej została wybrana hm. Bożena ZANIEWSKA. Gratulujemy naszym instruktorom i życzymy owocnej pracy :)

Ocalić od zapomnienia

  Piątkowa zbiórka (28.10) naszej drużyny była nietypowa. Jak co roku w ostatnich dniach października spotkaliśmy się na cmentarzu, aby ocalić od zapomnienia opuszczone i zaniedbane groby. Każdy zastęp miał za zadanie odszukać po trzy groby i je uprzątnąć. Tradycyjnie posprzątany został również Grób Nieznanego Żołnierza. W dniu Wszystkich Świętych zaś w czasie procesji na parafialnym cmentarzu wystawiliśmy wartę honorową.

KU NIEPODLEGŁEJ – III RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU HUBALA

  29.09.2018r. już po raz trzeci nasza drużyna zorganizowała pieszą wędrówkę. W tym roku był to rajd niezwykły, ponieważ w związku ze 100 leciem odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę inicjatywa przybrała podniosły charakter. Grupa nieformalna składająca się z trójki rodziców naszych harcerzy : p. Zofia Zielepucha i p. Małgorzata i Wojciech Danilczykowie przy wsparciu patrona Towarzystwa Przyjaciół Lipska oraz naszych instruktorów pozyskała fundusze w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.

Czytaj więcej: KU NIEPODLEGŁEJ – III RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU HUBALA

Jubileusz 100 lat harcerstwa w Augustowie

  Związek Harcerstwa Polskiego ma już sto lat. 15 września 2018r. uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w Augustowie. Nasza drużyna wzięła również udział w tych uroczystościach. Była msza św., przemarsz na Rynek Zygmunta Augusta, grochówka nad Nettą. Dziękujemy braci augustowskiej za zaproszenie. Nasza drużyna podczas tych uroczystości po raz ostatni wystąpiła jako drużyna sztandarowa Chorągwi Białostockiej ZHP. W podziękowaniu za pięć lat służby otrzymaliśmy kapliczkę z rąk dh.hm. Andrzeja Bajkowskiego i dh. hm. Jolanty Kitlasz. Dziękujemy!

KU NIEPODLEGŁEJ - III RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU HUBALA

Statystyki

Odsłon artykułów:
2392821

Ogląda nas

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.