6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


"Raduje się serce, raduje się dusza..."

  Słowa tej znanej pieśni patriotycznej często rozbrzmiewały w ostatnich dniach. Bo też nasze serca powinny się cieszyć, iż możemy żyć w wolnej Ojczyźnie, a wojnę możemy oglądać tylko w telewizji.
  Na zbiórce poprzedzającej Święto Niepodległości harcerze postanowili przypomnieć sobie, co oznacza tak często używane pojęcie „patriotyzm”. Kim jest patriota? To człowiek, który  kocha swoją ojczyznę i jest gotowy się dla niej poświęcić. Czy więc my możemy określić siebie tym mianem? Każdy z nas może i powinien zastanowić się nad tym i odpowiedzieć sobie na to pytanie. Harcerze przypomnieli sobie historię powstania święta, a poszczególne zastępy mogły wykazać się wiedzą na ten temat. Podczas zbiórki nie zabrakło też chwil radosnych. Do takich należał z pewnością mini konkurs poświęcony śpiewowi pieśni patriotycznych i żołnierskich. Każdy zastęp starał się zaprezentować wylosowany przez siebie utwór jak najlepiej i najciekawiej.
 

Czytaj więcej: "Raduje się serce, raduje się dusza..."

"Odważ się być dobrym"

  Takie hasło towarzyszyło tegorocznemu Betlejemskiemu Światłu Pokoju, które tradycyjnie już dzięki skautom i harcerzom wędrowało  od kraju do kraju niosąc ludziom pokój i nadzieję na lepsze jutro. 
  Nasza drużyna, podobnie jak w latach ubiegłych, postanowiła podzielić się Światłem z innymi ludźmi. W tym celu 20 grudnia delegacja harcerzy wraz z instruktorami udała się do Kuźnicy Białostockiej, by tam zapalić symboliczną świecę podczas uroczystości przekazania BŚP polskim harcerzom z Białorusi.  W uroczystości wziął udział Komendant Chorągwi Białostockiej – hm. Andrzej Bajkowski, a także konsul RP na Białorusi, Naczelnik Urzędu Celnego oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Spotkanie przebiegło w miłej, przyjacielskiej atmosferze.

Czytaj więcej: "Odważ się być dobrym"

Statystyki

Odsłon artykułów:
2313521

Ogląda nas

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.