6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


Jubileusz 100 lat harcerstwa w Augustowie

  Związek Harcerstwa Polskiego ma już sto lat. 15 września 2018r. uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w Augustowie. Nasza drużyna wzięła również udział w tych uroczystościach. Była msza św., przemarsz na Rynek Zygmunta Augusta, grochówka nad Nettą. Dziękujemy braci augustowskiej za zaproszenie. Nasza drużyna podczas tych uroczystości po raz ostatni wystąpiła jako drużyna sztandarowa Chorągwi Białostockiej ZHP. W podziękowaniu za pięć lat służby otrzymaliśmy kapliczkę z rąk dh.hm. Andrzeja Bajkowskiego i dh. hm. Jolanty Kitlasz. Dziękujemy!

KU NIEPODLEGŁEJ - III RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU HUBALA

"Przez Sybir do Niepodległej"

  07.09.2018r w Białymstoku nasi harcerze wzięli udział w uroczystości XVIII Międzynarodowego Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru. Jego tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Przez Sybir do Niepodległej", która nawiązała do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Główną część uroczystości stanowił przemarsz uczestników ulicami Białegostoku, spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego. Przy tym kościele znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka. Po udziale we mszy świętej przy pomniku liczne delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Nasi harcerze swoim udziałem upamiętnili ofiary zesłania. Dziękujemy.

„Biebrzańskie Sianokosy” w Szuszalewie

  W minioną sobotę 08.09.2018r. odbyły się XVII Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody w Szuszalewie. W rywalizacji Biebrzańskich Sianokosów stanęły drużyny z całego świata, m.in. ze Słowacji, Węgier, Białorusi, Belgii, Kanady i Polski. Nasze harcerki też miały swoje zadanie do wykonania.

DZIAŁANIA HARCERZY PODCZAS WAKACJI

  Harcerze z naszej drużyny spędzili część wakacji bardzo pracowicie. 23 czerwca na bazie harcerskiej w Suchej Rzeczce, wspólnota Hufca ZHP Augustów zorganizowała zlot z okazji stulecia powstania harcerstwa na terenie Augustowa. Przedstawiciele naszej drużyny byli również tam obecni jako zaproszeni goście.

Czytaj więcej: DZIAŁANIA HARCERZY PODCZAS WAKACJI

HARCERZE NA PIKNIKU RODZINNYM

  Na pikniku rodzinnym, który się odbył 17 czerwca 2018r. nie mogło również zabraknąć harcerzy. Na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Lipska z ochotą odpowiedzieliśmy „tak”. Nasze harcerki służyły swoją pomocą w malowaniu twarzy, zabawach z chustą animacyjną, robieniu baniek mydlanych i innych atrakcjach dla dzieci.

Czytaj więcej: HARCERZE NA PIKNIKU RODZINNYM

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412487

Ogląda nas

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.