6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


NA INSTRUKTORSKĄ NUTĘ

  Działalności instruktorskiej przyporządkowany jest stały rozwój i doskonalenie. Tym tropem dwa lata temu poszli instruktorzy naszej drużyny: phm. Bożena Zaniewska, phm. Elżbieta Bielawska oraz phm. Leszek zaniewski, rozpoczynając swoją próbę na stopień harcmistrza. „Przyszło nam się zmierzyć z wieloma bardzo wymagającymi, skomplikowanymi zadaniami w tym okresie.

Czytaj więcej: NA INSTRUKTORSKĄ NUTĘ

„ …WYCHOWAM SWEGO NASTĘPCĘ…”

   "… Wychowam swego następcę. Powierzonej przez Związek Harcerstwa Polskiego służby nie opuszczę samowolnie." Te słowa zobowiązania instruktorskiego na zawsze utkwiły w naszych instruktorskich myślach. I stało się. Właśnie 10.11 i 18.11.2017r. nasze podopieczne dh. Ania Harasim z 5SDH i dwie harcerki z naszej drużyny dh. Monika Danilczyk i dh. Karolina Zieziula zamknęły próbę z wynikiem pozytywnym na stopień przewodnika. Mamy pierwsze młode instruktorki w naszej i zaprzyjaźnionej drużynie. Gratulujemy druhnom i ich opiekunom dh. Eli, dh Bożenie i dh Leszkowi.

99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   Za nami uroczystości związane z obchodami odzyskania niepodległości. Jak co roku składały się one z dwóch części. 10 listopada 2017r. w sali gimnastycznej można było obejrzeć montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów klas II gimnazjum wspomaganych przez Kubę Jabłońskiego z klasy III, Emilię Paszko z klasy I szkoły podstawowej oraz harcerzy  z 6 LDHSG „Żubry” .  Nad całością czuwali nauczyciele odpowiedzialni za akademię: p. Ewa Klepacka, p. Renata Wnukowska, p. Wioletta Rokita, phm. Elżbieta Bielawska, phm. Bożena Zaniewska oraz p. Leszek Zaniewski. W drugiej części obchodów szkolnych można było zaśpiewać znane i lubiane pieśni patriotyczne.

Czytaj więcej: 99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Możesz więcej”!- warsztaty przyszłych zastępowych

   W dniach 07-08.10.2017r w Dąbrowie Białostockiej odbyła się I tura warsztatów dla zastępowych pt: "Możesz więcej!" i jak sama nazwa mówi oczywiście nie mogło zabraknąć na nich naszych druhów. Dh. Weronika, Iza, Diana, Pola i Kinga udowodniły, że mają wiele zapału, pomysłów i energii do realizowania się na funkcji zastępowej. W trakcie warsztatów brały udział w zajęciach z pisania planu pracy zastępu oraz musztry. Dowiedziały się również wiele na temat tego na jakich polach mogą pełnić swoją harcerską służbę. Sprawdziły również w formie teleturnieju swoją wiedzę na temat ZHP. Podczas warsztatów nie zabrakło też dobrej zabawy w formie gier oraz rajdu, którego zadania wymagały wiele odwagi oraz logicznego myślenia. Wieczorem odbyło się świeczkowisko. Dziękujemy dh. Justynie z namiestnictwa za zaproszenie.

WĘDRUJ Z NAMI LASMI, POLAMI….

  Jest sobota 30 września 2017r. Na termometrach zaledwie 3 stopnie ciepła, na samochodach i trawnikach szron, ale słońce zaczyna mocniej przygrzewać i robi się bardzo przyjemnie. Na miejsce startu do II Rajdu Śladami Oddziału Hubala przy kościele parafialnym w Lipsku zgłaszają się startujące co 15 minut patrole z: 1 DDH „Gladius”. 2 DDWHSG „Astat” im. KOP, 4 NDHSG „Złote Lwy” oraz dwa patrole z 6 LDHSG „Żubry”.

Czytaj więcej: WĘDRUJ Z NAMI LASMI, POLAMI….

NASI HARCERZE PODCZAS OBCHODÓW 97. ROCZNICY BITWY NIEMEŃSKIEJ

  22 września 2017r. spod Kopca Wolności w Lipsku ruszyła IV Sztafeta Niepodległości ku czci 97. rocznicy Bitwy Niemeńskiej. W strugach deszczu oddano hołd mieszkańcom Lipska walczącym o niepodległość. W uroczystościach brała udział również nasza drużyna. W niedzielę 24 września 2017r. jako drużyna sztandarowa wraz z 4 NDHSG „Złote Lwy” reprezentując Hufiec Sokółka wzięliśmy udział w uroczystościach w Sokółce. Po mszy św. w kościele pw. św. Antoniego przemaszerowaliśmy pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam nasi instruktorzy wraz z dh. komendant Hufca Sokółka phm. Edytą Wilkiel złożyli wiązankę kwiatów.

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395563

Ogląda nas

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.