6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


XVII MIEDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU

  8 września 2017r nasza drużyna i 4NDHSG "Złote Lwy" pełniły zaszczytną funkcję jako Drużyna Sztandarowa Chorągwi Białostockiej biorąc udział w XVII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku. Jego uczestnikom towarzyszyło hasło „Ojczyzna w naszych sercach i pamięci”. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu i historii, o której powinniśmy pamiętać. Dziękujemy naszym harcerzom za godne reprezentowanie.

WAKACYJNA WIZYTA HARCERZY Z ZALESIA GÓRNEGO

  20 lipca 2017r. w godzinach popołudniowych do naszej miejscowości dotarli rowerami harcerze z 4 Mazowieckiej Drużyny Harcerek „Połoniny” im. Halinki Konopackiej z Zalesia Górnego. W wyprawie w większości brały udział dziewczęta. Następnego dnia instruktorzy naszej drużyny zorganizowali im wyjście do Placówki Straży Granicznej. Funkcjonariusze byli na tyle mili, że zgodzili się oprowadzić ich po terenie placówki i poopowiadać o tym jak wygląda ich praca. Zobaczyli psa tropiącego, który skacze lepiej od ludzi, umie utrzymać równowagę na desce i potrafi wytropić różne rzeczy. Wieczorem odbyło się wspólnie z harcerzami naszej drużyny obrzędowe ognisko, śpiewanie piosenek i pląsy.  Opowiedzieliśmy sobie o różnicach jakie są miedzy naszymi drużynami- ale co ważne- także o tym co nas łączy- przecież wszyscy harcerze (niezależnie od tego skąd pochodzą i z jakiej organizacji się wywodzą) to jedna rodzina.

 

Harcerze w Naumowiczach

  15 lipca 2017r. czternaścioro naszych harcerzy wraz z instruktorami wzięła udział w wyjeździe na Białoruś. Pierwsza część tego wyjazdu obejmowała zwiedzanie Grodna. Następnie w godzinach popołudniowych wraz z liczną grupą mieszkańców Lipska harcerze uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. sprawowanej w miejscu uświęconym krwią pomordowanych. Mieli okazję uczcić 74. rocznicę mordu mieszkańców Lipska na fortach w Naumowiczach. Harcerze w raz ze skautkami z Grodna pełnili honorową wartę, złożyli wieniec od mieszkańców naszej gminy i zapalili biało-czerwone znicze. W tym wyjątkowym dniu i wyjątkowym miejscu swoje przyrzeczenie harcerskie złożyła dh. Hania Była to piękna lekcja historii, patriotyzmu i wiary.

 

„KOCHAM CIĘ! ZHP” – ZLOT W KAMIENNEJ NOWEJ

  „Kocham Cię! ZHP” – pod takim hasłem odbył się w dnia 03-04.06.2017r. zlot Hufca ZHP Sokółka. W tegorocznym zlocie, zorganizowanym na terenie bazy harcerskiej „Kamionek” w Kamiennej Nowej, uczestniczyło ponad 120 osób: instruktorów, wędrowników, harcerzy i zuchów z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Nowego Dworu i Sidry. Zlot rozpoczął się uroczystym apelem. Drużyny biorące udział w zlocie rywalizowały o tytuł „Najlepszej drużyny Zlotu Hufca ZHP Sokółka” w ramach rożnych harcerskich konkurencji, m.in. biegu terenowego, podczas którego harcerze mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności a także realizowanych zadań z „Tajemniczych pudełek”, przygotowanych przez każdą drużynę innej drużynie. Podczas zlotu nie zabrakło też gier sportowych i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: „KOCHAM CIĘ! ZHP” – ZLOT W KAMIENNEJ NOWEJ

Harcerze uczcili Dzień Matki

  25 maja 2017r. po raz pierwszy w naszej drużynie obchodzony był tak uroczyście Dzień Matki. Nasi harcerze zaprosili na zbiórkę swoje kochane mamy. Miłym zaskoczeniem było to, że na zaproszenie odpowiedziało wiele pań. Zbiórkę rozpoczęliśmy tradycyjnie, meldunkami. Następnie goście udali się do naszej harcówki. Tam czekała na nich miła niespodzianka w wykonaniu naszych druhenek i druhów. Nie zabrakło również wręczenia kwiatów i słodkiego poczęstunku.

 

HUFCOWY FESTIWAL PIOSENKI ZUCHOWEJ I HARCERSKIEJ

   W sobotę dnia 20.05.2017r. zuchy, harcerze, wędrownicy, instruktorzy  Hufca Sokółka spotkali się w kinie „Sokół” na Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. Konkurs  zorganizowany został przez Komendę Hufca ZHP w Sokółce, 32 Sokólską Drużynę Harcerską „Rudy” im. Jana Bytnara oraz Krąg Instruktorski. Festiwalowa rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach: zuch solista, gromada zuchowa, harcerz solista, drużyna wielopoziomowa oraz grupa wędrownicza. Każdy wykonał dwie piosenki. I miejsce a zarazem ogromny sukces w kategorii grupa wędrownicza zdobyły przedstawicielki z naszej drużyny. A są to; dh. Asia, Emilka, Kasia, Karolina, Kinga, Klaudia, Patrycja i Paulina. Nagrodzeni wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Pozostali występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w festiwalu. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2392878

Ogląda nas

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.