6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


„WIWAT MAJ, 3 MAJ..."

  Nasza drużyna uczciła 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja gromadząc się licznie na nabożeństwie w intencji naszej Ojczyzny. Wzięliśmy udział w modlitwie i oprawie mszy świętej. Następnie przemaszerowaliśmy przed pomnik „Zginęli za Polskę", gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości. Harcerze (dh. Klaudia i Kasia) zaciągnęli honorową wartę wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

W DRODZE ZA KRZYŻEM ULICAMI LIPSKA

  Tydzień poprzedzający Niedzielę Wielkanocną przynosi wiele wyzwań, wyrzeczeń i wzywa do działania. Pierwszym z nich była droga krzyżowa ulicami Lipska (12.04), w której mieliśmy zaszczyt brać udział. Wspólna organizacja ze scholą przyniosła oczekiwany efekt. Krzyż niesiony przez harcerzy, warta harcerska niosącą płonące pochodnie, rozważania oraz pieśni przygotowane przez scholę skłaniały do zadumy i przemyśleń, mimo iż całą drogę padał deszcz, wiał silny wiatr i było bardzo zimno. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę po raz pierwszy wystawiliśmy wartę przy grobie, a w czasie procesji rezurekcyjnej harcerze nieśli ołtarzyk.

HARCERSKIE ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ

  Od wielu już lat harcerska Droga Krzyżowa wpisała się w tradycję naszej drużyny. W tym roku miało to miejsce 17 marca, a nasze słowa skierowane były głównie pod adresem harcerzy oraz ludzi młodych, choć z pewnością każdy znalazł tam coś dla siebie.

KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH HARCERZY

  4 marca 2017r patrol wędrowniczy 6LDHSG „Żubry" w składzie; dh. Damian, dh. Monika, dh. Karolina, dh. Asia, dh. Klaudia oraz dh. Kinga wziął udział w XX Rajdzie Śladami Powstańców Styczniowych 1863 roku. Na godz. 7:20 nasi harcerze stawili się na punkcie startowym w Supraślu. Druhowie po raz pierwszy jako wędrownicy mieli do pokonania 18km i zaliczenie trzech punktów kontrolnych. Była samarytanka. Musieli opatrzyć ranną dziewczynę, potem zbudować nosze i przenieść poszkodowaną do szpitala polowego. Tam czekało na nich kolejne zadanie, a mianowicie skonstruowanie w miarę wygodnego, dobrze izolowanego podłoża dla rannej.

Czytaj więcej: KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH HARCERZY

HUFCOWY DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ- LIPSK 2017 R.

  Dnia 18.02.2017 r. w sali gimnastycznej ZSS w Lipsku odbył się Dzień Myśli Braterskiej Hufca ZHP Sokółka. Organizatorem spotkania była nasza drużyna. W uroczystej zbiórce wzięło udział prawie 200 zuchów, harcerzy z Korycina, Kuźnicy, Sokółki, Sidry, Nowego Dworu, Dąbrowy Białostockiej i Lipska: 1GZ „Waleczne misie", 17 GZ „Krasnoludkowy Ród" , 1 SDH „Atma" im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki", 1 DDH „Gladius", 2 DDWHSG „Astat" im. KOP, 4 NDHSG „Złote Lwy", 5 Sidrzańskiej DH „Trawersi", 7 Kresowej DH, 18 SDW, 23 SDH, 32 SDH „Rudy" im. Janka Bytnara, DH „Nieprzetartego Szlaku" oraz instruktorzy Hufca Sokółka.

Czytaj więcej: HUFCOWY DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ- LIPSK 2017 R.

HARCERZE NA TURNIEJU STRZELECKIM

  Po raz drugi nasza drużyna wzięła udział w Hufcowym Turnieju Strzeleckim „Tarcza" w Nowym Dworze. 4 lutego 2017r. w godz. popołudniowych 18 harcerzy starszych, wędrowników i 3 instruktorów odwiedziło strzelnicę w harcówce 4NDHSG „Złote Lwy". Była super zabawa i możliwość sprawdzenia bystrości swego oka. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas DMB u nas w Lipsku.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2313590

Ogląda nas

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.