Peregrynacja Światowych Symboli Dni Młodzieży

  W niedziele, 21.06.2015r., w naszej parafii miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Mieliśmy okazje modlić się przy Krzyżu i Ikonie Matki Bożej, które towarzyszą Światowym Dniom Młodzieży. Miałyśmy swój udział w tym niezwykłym wydarzeniu - aktywnie uczestniczyłyśmy w oprawie liturgicznej Mszy Św. W darze ołtarza złożyłyśmy także dar na misje.

IV Krajowy Kongres Misyjny

  14 czerwca 2015r. w Warszawie odbył się IV Krajowy Kongres Misyjny. Z tej okazji Msza Św. o godz. 12.00 stała się naszą stacją misyjną. Mszę Św. sprawował ks. Jan Skorupski - misjonarz z Argentyny. My przygotowałyśmy oprawę liturgiczną tej Mszy Św.

Zajęcia z "Motylkami"

  4 grudnia spędziliśmy czas przedszkolną grupą „Motylków", której już od kilku lat pomagamy w przygotowaniach do kiermaszu świątecznego. Tym razem robiliśmy ze starszakami bombki z nitek i papierowe gwiazdki.

Misyjna Godzina Wychowawcza

Misyjna Godzina Wychowawcza

  Od 19 października przeżywamy w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej racji przygotowaliśmy oprawę liturgiczną niedzielnej Mszy Św. o godz. 12.00 oraz spotkanie z s. Teresą Roszkowską - misjonarką z Sudanu. Siostra spotkała się z uczniami SP i Gimnazjum w poniedziałek 20 października 2014r. Swoimi barwnymi opowiadaniami przybliżyła nam świat, w którym mieszka na co dzień. Klasy 70-osobowe, brak wody, pożywienia, obozy dla uchodźców - to najczęstsze problemy, z jakimi spotyka się na sudańskiej ziemi. Jest to dla nas wszystkich lekcja pokory. Siostro! Dziękujemy za spotkanie z nami i już czekamy na następne.

„Gwiazdka dla Afryki" – podsumowanie akcji

„Gwiazdka dla Afryki" – podsumowanie akcji

  Zakończyliśmy akcję UNICEF „Gwiazdka dla Afryki". Symboliczne prezenty dla dzieci w Sierra Leone wykonało 46 uczniów. Powstały ciekawe pudełeczka, szkatułki, puzderka, które sprzedawaliśmy na spotkaniu z rodzicami w szkole oraz na Dniu Babci i Dziadka. Dochód z akcji w wysokości 400zł. został przekazany na konto Unicef . Dziękujemy za zrozumienie problemu i udział w przedsięwzięciu.

"Gwiazdka dla Afryki"

unicef   Serdecznie zapraszamy do wsparcia realizowanego przez nas projektu „Gwiazdka dla Afryki". Projekt ten jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone.
  Celem projektu jest: zapoznanie dzieci z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.
Nasi uczniowie przygotowali symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W pudełeczkach znajdują się symboliczne szczepionki, które chcielibyśmy przekazać dzieciom w Afryce.

  „Prezenty gwiazdkowe" będzie można zakupić podczas semestralnego spotkania z rodzicami w ZSS w Lipsku (23.01.2014r.) oraz podczas Dnia Babci i Dziadka organizowanego przez Samorządowe Przedszkole w Lipsku w dn. 24.01.2014r.

  Akcji towarzyszy także kiermasz prac wykonanych przez Koło Scrapowe działające w szkole podstawowej. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie!

Klub Misyjny „Rafiki"
Szkolni Koordynatorzy projektu

Statystyki

Odsłon artykułów:
2364477

Ogląda nas

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.