Sowie zaproszenie

sowa"Na południe od Rogowa
Mieszka w leśnej dziupli sowa,
Która całą noc, do rana,
Tkwi nad książką, zaczytana."

  Tak o sowie pisał J. Brzechwa. My zaś chcemy, aby sowy przyfrunęły do naszej szkoły. Rozpoczynamy więc kolejną akcję charytatywną. Tym razem prosimy o to, byście uszyli sowy - małe, duże, kolorowe... Jakie chcecie! Jak zwykle liczymy na wasze niesamowite pomysły i inwencję twórczą! Szyjąc lalki i misie, udowodniliście, że potraficie! Zatem - do dzieła! Na wasze sowy czekamy w sali katechetycznej szkoły podstawowej do grudnia.

Peregrynacja Światowych Symboli Dni Młodzieży

  W niedziele, 21.06.2015r., w naszej parafii miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Mieliśmy okazje modlić się przy Krzyżu i Ikonie Matki Bożej, które towarzyszą Światowym Dniom Młodzieży. Miałyśmy swój udział w tym niezwykłym wydarzeniu - aktywnie uczestniczyłyśmy w oprawie liturgicznej Mszy Św. W darze ołtarza złożyłyśmy także dar na misje.

IV Krajowy Kongres Misyjny

  14 czerwca 2015r. w Warszawie odbył się IV Krajowy Kongres Misyjny. Z tej okazji Msza Św. o godz. 12.00 stała się naszą stacją misyjną. Mszę Św. sprawował ks. Jan Skorupski - misjonarz z Argentyny. My przygotowałyśmy oprawę liturgiczną tej Mszy Św.

Zajęcia z "Motylkami"

  4 grudnia spędziliśmy czas przedszkolną grupą „Motylków", której już od kilku lat pomagamy w przygotowaniach do kiermaszu świątecznego. Tym razem robiliśmy ze starszakami bombki z nitek i papierowe gwiazdki.

Misyjna Godzina Wychowawcza

Misyjna Godzina Wychowawcza

  Od 19 października przeżywamy w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej racji przygotowaliśmy oprawę liturgiczną niedzielnej Mszy Św. o godz. 12.00 oraz spotkanie z s. Teresą Roszkowską - misjonarką z Sudanu. Siostra spotkała się z uczniami SP i Gimnazjum w poniedziałek 20 października 2014r. Swoimi barwnymi opowiadaniami przybliżyła nam świat, w którym mieszka na co dzień. Klasy 70-osobowe, brak wody, pożywienia, obozy dla uchodźców - to najczęstsze problemy, z jakimi spotyka się na sudańskiej ziemi. Jest to dla nas wszystkich lekcja pokory. Siostro! Dziękujemy za spotkanie z nami i już czekamy na następne.

„Gwiazdka dla Afryki" – podsumowanie akcji

„Gwiazdka dla Afryki" – podsumowanie akcji

  Zakończyliśmy akcję UNICEF „Gwiazdka dla Afryki". Symboliczne prezenty dla dzieci w Sierra Leone wykonało 46 uczniów. Powstały ciekawe pudełeczka, szkatułki, puzderka, które sprzedawaliśmy na spotkaniu z rodzicami w szkole oraz na Dniu Babci i Dziadka. Dochód z akcji w wysokości 400zł. został przekazany na konto Unicef . Dziękujemy za zrozumienie problemu i udział w przedsięwzięciu.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412542

Ogląda nas

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.