Akcja "Stop przemocy"

  Ze względu na bardzo częste  zachowania  agresywne  wśród młodych ludzi pedagog szkolny wraz ze szkolnymi zespołami profilaktycznymi zorganizował akcję „Stop przemocy”. Celem jej było uświadomienie dzieciom i młodzieży, jak niebezpieczne są zachowania, które zmierzają w kierunku przemocy. W przedszkolu i gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów z policjantem, który przedstawił możliwe skutki zachowań agresywnych i konsekwencje takich  postępowań. W szkole podstawowej uczniowie obejrzeli  film o przemocy i  dyskutowali na ten temat. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne o bezpiecznym zachowaniu i potępiły groźne czyny. Plakaty zostały umieszczone na korytarzach szkolnych. Wykonano też gazetki promujące właściwe zachowania młodego człowieka.
  Czas na walkę z przemocą w szkole, domu, na ulicy!

Dzień Nauczyciela 2012

    "...By czasu starczyło na wszystko,
    aby w sukcesy obrodziło,
    a to co dobre na lepsze się zmieniło..."

             
  12.10. 2012r. w ZSS w Lipsku odbył się uroczysty apel z okazji DEN, przygotowany przez samorządy uczniowskie obu szkół.  Odbiorcami serdecznych życzeń byli  nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz emeryci . Uczniowie zabawiali wierszem, piosenką i dowcipem. Nie zabrakło również drobnych upominków  własnoręcznie wykonanych przez wolontariat i koło scrapowe.

Nowy rok szkolny

  3 września po wakacyjnej przerwie mury szkoły zapełniły się gwarem uczniów, dźwiękiem dzwonka. Wszyscy chętnie spotkali się na apelu w sali gimnastycznej, a następnie w klasach z wychowawcami.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2280235

Ogląda nas

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.