Tydzień z matematyką

  W dniach 18 – 22 marca w naszej szkole przeprowadzono szereg konkursów w ramach „Tygodnia z matematyką”. Rywalizowali w nich uczniowie klas 7 i 8 oraz 3 gimnazjum, łącznie 92 osoby, oraz wszyscy chętni z całej szkoły w konkursie „Kangur Matematyczny”. W poniedziałek 18 marca grupy uczniów zmagały się z zadaniami, które łączyły dziką przyrodę z matematyką. Rywalizacja w konkursie „Matematyka Dzika” wzbudziła wiele emocji, a zwycięzcy zostali nagrodzeni ocenami z matematyki.

Czytaj więcej: Tydzień z matematyką

Dzień Samorządności

  Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. 21 marca organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny, a tym samym Dnia Samorządności w naszej szkole był Samorząd Uczniowski.
W tym roku obchodziliśmy go w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.

Czytaj więcej: Dzień Samorządności

Baje, baje, bajanie!

Witold Vargas

  Słyszeliście kiedyś o Nocnicy, Dobrochoczym albo Bzionku? W te istoty wierzyli nasi słowiańscy przodkowie, a wiedzę o nich zebrał w „Bestiariuszu Słowiańskim” pisarz i ilustrator Witold Vargas, który przyjechał do Augustowa na prawdziwy maraton spotkań autorskich.
  11.04.2019 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie uczniowie klasy Va i IV c  naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Witoldem Vargasem. Vargas to znakomity gawędziarz, który porywa słuchaczy w świat swojej niezwykłej wyobraźni.

Czytaj więcej: Baje, baje, bajanie!

Dzień Kobiet

  „Szkolny Women Show” na Dzień Kobiet przygotowany przez Samorząd Uczniowski i wolontariuszy okazał się prawdziwym show. Pokaz mody znanego projektanta DIORA oraz taniec naszych chłopaków i „Małej Pasji” okazały się strzałem w dziesiątkę, a scenki na temat roli kobiety  i mężczyzny w codziennym życiu wywołały lawinę śmiechu.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet

Nasze sukcesy

Spotkanie z rodzicami uczniów ZSS w Lipsku

17.01.2019 r. (czwartek) o godz. 15:30

Porządek:

1. Spotkanie ogólne – hol na I piętrze

  • Mała Pasja;
  • sprawy  ważne –  dyrektor B. Aleksiejczyk;
  • przedstawienie wyników klasyfikacji – wicedyrektor T. Sapieha;
  • Mała Pasja.

2. Spotkanie z wychowawcami w klasach:

  • przedstawienie wyników nauczania i zachowania za I półrocze roku szkolnego 2018/19;
  • przedstawienie programu nauczania wychowania do życia w rodzinie – klasy 6a, 6b, 8a,8b SP i klasy: 3A,3B, gimnazjum
  • egzamin gimnazjalny- klasy trzecie gimnazjum, klasy ósme;
  • sprawy różne klasy i szkoły.

3. Konsultacje z nauczycielami przedmiotów szkolnych.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2162352

Ogląda nas

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.