Kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją"

  Podróżniczka A. Makowska z 7 letnią córką zapraszają uczniów ZSS w Lipsku na podróż po Indiach i Nepalu w dniu 15. 04.16 r. (piątek).

Plan spotkań edukacyjnych w sali kinowej MGOK-u:
  1. 9.00.- 9.40. grupy przedszkolne oraz klasy I-II szkoły podstawowej
  2. 9.55.- 10.40. klasy III-VI szkoły podstawowej
  3. 10.55.- 12.35. uczniowie gimnazjum.

Proszę nauczycieli o zorganizowanie bezpiecznego wyjścia uczniów.

Śpiewać każdy może...

  Udowodnili to uczniowie szkoły podsrawowej, którzy 4 kwietnia wzięli udział w drugiej części Festiwalu Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej. W ramach konkursu wystąpiło 7 wykonawców z klas IV-VI, którzy śpiewali piosenki angielskie i rosyjskie. Zaprezentowały się również dwie grupy uczniów z klas IIIa i IIIb, których występy zachwyciły publiczność ciekawą choreografią.

Czytaj więcej: Śpiewać każdy może...

21.03.2016 - Dzień Samorządności

  Pierwszy dzień wiosny, to - od wielu lat - w naszej szkole Dzień Samorządności.
  Głównym celem tego dnia jest udowodnienie, że szkoła to nie tylko ławki, lekcje i dzwonki. A także integracja!
  Realizację tego ostatniego celu w tym roku dało się zauważyć szczególnie. Na apelu rozpoczynającym dzień większość uczniów kl. IV-VI i gimnazjum zatańczyła taniec integracyjny „Belgijka". Uczniowie kl. I uczestniczący w zajęciach rytmicznych, zaprezentowali układ ruchowy do uwertury Tytusa Wojnowicza. Dzięki tańczącym (przygotowanym przez panią W. Rokita) – w dobrych humorach rozeszliśmy się do zaplanowanych wcześniej działań.

Czytaj więcej: 21.03.2016 - Dzień Samorządności

WIELKANOC 2016

wielkanoc2016 zss

Podsumowanie śródroczne wyników nauczania uczniów ZSS w Lipsku

  Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami podsumowującymi osiągnięcia, sukcesy oraz wyniki nauczania uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w pierwszym półroczu r. szk. 2015/2016.

Maraton Pisania Listów

  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lipsku włączyły się w V Powiatowy Maraton Pisania Listów Amnesty International 2015 w sprawie zagrożonych osób z różnych krajów.
  W tym roku udzielamy pomocy Muhammadowi Bekzhanowowi, redaktorowi naczelnemu zakazanej gazety opozycyjnej w Uzbekistanie. Za przestępstwo „przeciwko państwu" został skazany na długie lata więzienia. W listach wzywamy Prezydenta Uzbekistanu do zwolnienia Muhammada i zbadania sprawy tortur, których doświadczył.
  Wiele wcześniejszych akcji Amnesty International dało wolność niesłusznie osadzonym w więzieniach. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu, ale przyczynimy się do sprawiedliwości na świecie.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2202843

Ogląda nas

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.