Wycieczka Kotlina Kłodzka – Złota Praga – Wrocław

  09.06. 2015r. o godz. 3.00 rozpoczęła się nasza wielka przygoda. Po 12 – godzinnej podróży zawitaliśmy do Doliny Kłodzkiej i rozpoczęliśmy zwiedzanie od Podziemnej Trasy Turystycznej Starej Kopalni Uranu. Najprzyjemniejszym akcentem tego dnia było zakwaterowanie w Stroniu Śląskim.
  Następnego dnia zwiedzaliśmy Kłodzko i wędrowaliśmy 600 - metrową Podziemną Trasą Turystyczną wyprostowani, pochyleni, zgięci i prawie na czworakach. Później złoto i srebro w nazwach – najpierw Kopalnia Złota w Złotym Stoku i Twierdza Srebrna Góra. W kopalni mieliśmy niepowtarzalną okazję zjechania piętro niżej na ślizgawce, podróży kolejką, przejście Chodnikiem Śmierci, spotkania z gnomami i zabawnymi przewodnikami.
  We czwartek wszystkich zachwyciła stolica Czech – Praga. Malownicze miasto, różnorodność, bogactwo zabytków (Stare Miasto, Ratusz, kościoły, katedry, żydowskie uliczki, Nowe Miasto, średniowieczny Most Karola), tłum ludzi różnych ras przyciągał wzrok każdego uczestnika wycieczki.
  Ostatni dzień naszej wędrówki po Dolnym Śląsku to palmiarnia, piękny zamek Książ i spacer po Ostrowiu Tumskim we Wrocławiu.
  Droga powrotna w strugach deszczu zakończyła się 13.06.2015r. o 3.30 nad ranem.

Śpiewały po angielsku i po rosyjsku

  10 czerwca uczennice naszego Zespołu Szkół brały udział w I Festiwalu Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej w Dąbrowie Bł. Piosenki angielskie zaprezentowały: Klaudia Hejko (kl. V) – „Trouble is a friend"oraz Katarzyna Krzywicka (kl. IB)
i Agnieszka Bądzińska ( kl. IIIA) –„Hallelujah".
Piosenki rosyjskie zaśpiewały: Ewa Chomiczewska (kl. VIb) – „Миллион аллых роз" oraz Klaudia Radziewicz i Kinga Dobko (kl.IB) - „Знаешь ли ты". Uczestniczki festiwalu otrzymały pamiątkowe kubki.
17 czerwca Agnieszka i Kasia godnie reprezentwały nasze gimnazjum
w II Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Dąbrowie Białostockiej, gdzie konkurowały nie tylko z przedstawicielami licznych gimnazjów, ale również z licealistami.a swój występ otrzymały upominki i dyplomy.

Nieprzerwanie zbieramy nakrętki :-)

WP 20150611 001  Z końcem roku szkolnego 2014/15 podsumowujemy tegoroczną zbiórkę nakrętek przeznaczonych na pomoc niepełnosprawnym z Dąbrowy Białostockiej. Serdecznie dziękujemy pani Ewie Białomyzy, która co miesiąc przewoziła je z Lipska do Dąbrowy, a było tego sporo, ponieważ w tym roku zebraliśmy aż 21 worków! Dziękujemy wszystkim włączającym się w tę zbiórkę. Wydaje się, że stało się to dobrym obyczajem większości naszych domów. Mamy nadzieję, że w czasie wakacji nakrętki również nie powędrują do kosza, a po wakacjach - trafią do potrzebujących.

  Koordynatorką akcji była Barbara Aleksiejczyk.

„Działalność misyjna w Kościele"

  Tak brzmiał tytuł konkursu plastycznego, który zorganizowała Caritas Diecezji Ełckiej i Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej. Na ten konkurs wysłaliśmy 9 prac i 6 z nich otrzymało nagrody! Weronika Krzywicka została laureatką I miejsca w kategorii klas I-III. Wyróżnienia za oryginalne prace przestrzenne otrzymali Marta Boruch z kl. Ib i Mateusz Boruch z kl. IVa. Na konkurs w kategorii szkół gimnazjalnych wysłaliśmy 3 prace i wszystkie zostały zauważone! To nasze uczennice zdobyły 3 pierwsze miejsca! Justyna Sadowniczyk z kl.3A- I miejsce, Klaudia Radziewicz z kl. IA- II miejsce, natomiast Kinga Dobko z kl. Ib- III miejsce. Gratulacje! Nagrody zostały wręczone 30 maja 2015r. podczas Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego w Ełku. Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Boruch.

Dzień Europy 2015

  W dniu 11.05.2015r., w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europy. Był to drugi etap podróży, tym razem, po krajach Europy zachodniej. Pierwszym państwem były Niemcy. Tu spotkaliśmy znakomitych kompozytorów: Jana Sebastiana Bacha (Kacper Buraczyk )oraz Ludwiga van Beethovena ( Rafał Radziewicz ). Pojawił się również sam wielki Einstein ( Kacper Krzywicki ).Obejrzeliśmy też scenkę z bajki pt. "Czerwony Kapturek" (Jakub Jabłoński, Kinga Kasjan). W Bawarii zobaczyliśmy występ króla jodłowania Franzla Langa (Jakub Jabłoński).

Czytaj więcej: Dzień Europy 2015

SWOJE ZNAMY I CHWALIMY

  20. marca 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. W ten sposób już od wielu lat witamy wiosnę.
Rozpoczęliśmy o godz. 8.00 krótkim porannym apelem, podczas którego „Mała Pasja"- czyli zespół taneczny działający w SP wprowadził nas w radosną atmosferę.
  Po apelu kl. I-III udały się do M-GOK-u, gdzie spotkały się z p. Marcinem Lićwinko– przedstawicielem Pracowni Architektury Żywej. Podczas zajęć dzieci poznały kwiaty rosnące nad Biebrzą. A następnie wróciły do szkoły, gdzie wykonały prace plastyczne przedstawiające OBUWIKA- kwiat rosnący nad naszą rzeką.
  W tym samym czasie uczniowie klas IV- VI bawili się podczas karaoke. Na 3. i 4. godz. lekcyjnej pod czujnym okiem swych wychowawców tworzyli plakaty prezentujące klasę- rysując i opisując siebie. Powstały istne arcydzieła, które można podziwiać na I piętrze naszej szkoły.
Uczniowie klas gimnazjalnych mieli nieco inną kolejność- najpierw spotkali się ze swoimi wychowawcami, a potem śpiewali głośno i radośnie na karaoke.

Czytaj więcej: SWOJE ZNAMY I CHWALIMY

Statystyki

Odsłon artykułów:
2282141

Ogląda nas

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.