Konkursy przedmiotowe

  Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursach przedmiotowych. W tym roku mamy finalistów z dwóch przedmiotów, mianowicie uczniowie: Wiktoria Masksimowicz z kl. IIA i Adrian Zarzecki z kl. IIIA zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, zaś uczeń kl. IIC – Grzegorz Kościuszko został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Konkurs „Święci w dziejach Narodu Polskiego"

  Ewa Chomiczewska, uczennica klasy II B Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lipsku otrzymała wyróżnienie za napisany wiersz „Mocni mocą miłości" w konkursie literackim pt." Święci w dziejach Narodu Polskiego" organizowanym przez Akcję Katolicką Archidiecezji Białostockiej. Gratulujemy!

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIEDZY O BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

  W Finale XXII Konkursu Wiedzy o BbPN uczestniczyło sześćdziesięciu gimnazjalistów z dwudziestu gimnazjów położonych w Dolinie Biebrzy..
W I etapie konkursu uczniowie rozwiązywali pisemny test, w II etapie odpowiadali na 10 pytań finałowych w obecności jury konkursu, pracowników parku i wszystkich pozostałych gości. Oprócz wiedzy przyrodniczej finaliści musieli wykazać się znajomością tematów
z zakresu turystyki, ochrony środowiska oraz kultury i historii regionu doliny Biebrzy.
  Od lat ideą konkursu jest propagowanie unikalnych na skalę światową walorów biebrzańskiej przyrody i dziedzictwa kulturowego tego terenu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ich ochrony. Uczestnicy m.in. rozpoznawali głosy ptaków, musieli podać nazwy gatunkowe roślin, rozpoznać zabytków na podstawie zdjęć i prawidłowo wskazywać wybrane miejscowości na mapie Parku. Uczennica naszego gimnazjum – Wiktoria Maksimowicz znalazła się w grupie dziesięciu finalistów tego konkursu.

Sukcesy z j. rosyjskiego

  Dorota Prolejko uczennica kl. I A została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego. 14.04.2016r. odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół gimnazjalnych w Suwałkach. Nasza uczennica otrzymała gratulacje i zaświadczenie uzyskania tytułu laureata.
  Finalistami tegorocznego konkursu z j. rosyjskiego zostali Patrycja Hejdeman i Adrian Zarzecki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzowie ortografii

  Tegoroczny Powiatowy Konkurs Ortograficzny odbył się 31 marca 2016 r. pod hasłem: „Ortografii się nie damy, podstępem ją pokonamy". W Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego już po raz siódmy spotkali się najlepsi w tej dziedzinie uczniowie gimnazjów. Nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice: Gabriela Daroszkiewicz (kl. IC) oraz Agnieszka Sztukowska (kl. IIB). Konkurs składał się z dwóch części: z testu ortograficznego i dyktanda dotyczącego życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Obie nasze uczennice spisały się wyśmienicie i znalazły się wśród najlepszych. Agnieszka zajęła II miejsce, a Gabriela ukończyła konkurs na III miejscu. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Augustowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Statystyki

Odsłon artykułów:
1262716

Ogląda nas

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.