"Mały Książę" w wykonaniu Teatralki

  Szkolne koło Teatralka skupia zainteresowanych aktorstwem uczniów ZSS w Lipsku. Zajęcia odbywają się po lekcjach i uczęszczają na nie uczniowie z różnych klas rozwijający swoje pasje.

  W tym roku szkolnym pokusiliśmy się o adaptację teatralną „Małego Księcia”. Przedstawienie przygotowywaliśmy przez cały rok.

Czytaj więcej: "Mały Książę" w wykonaniu Teatralki

„Calineczka" w wykonaniu Teatralki

  W maju obchodzimy Imieniny książki. Bardzo wszystkich w tym czasie szczególnie zachęcamy do czytelnictwa. Szkolne koło Teatralka przygotowało inscenizację baśni pt. „Calineczka". Jej autorem jest Hans Christian Andersen. Baśń mogli obejrzeć wszyscy uczniowie szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: „Calineczka" w wykonaniu Teatralki

„Bo Ziemia to wyspa zielona"

  Szkolne koło Teatralka przygotowało i zaprezentowało spektakl o tematyce ekologicznej. Przedstawienie mogły obejrzeć przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej. Dlaczego tym razem postawiliśmy na ekologię? Zbliżają się wakacje i należy pamiętać o tym, że z darów przyrody powinniśmy korzystać rozważnie. A tak na co dzień także warto oszczędzać wodę, energię, gaz i książki, by uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na nie tylko wakacyjne przyjemności. Aby uatrakcyjnić spektakl, wykorzystaliśmy różne formy przekazu- słowo, piosenkę, prezentacje multimedialne, efekty dźwiękowe. Korzystaliśmy z pomocy - oprawę muzyczną przygotowała pani W. Rokita, natomiast efekty dźwiękowe i prezentacje pan R. Magiera. Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

"Książka naszym przyjacielem"

  Rok szkolny 2015/2016 jest poświęcony rozwijaniu kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła realizuje rządowy program „ Książki naszych marzeń".
  Aby promować czytelnictwo Teatralka przygotowała inscenizację „Książka naszym przyjacielem". Znalazły się w niej informacje na temat historii książki - od glinianych tabliczek w Mezopotamii po współczesne e-booki. Zaprezentowano także sylwetki pisarzy oraz sentencje dotyczące książek. Całość scenariusza urozmaiciły piosenki i taniec. Największe zainteresowanie publiczności wzbudził konkurs z nagrodami- oczywiście związany z historią książki i czytelnictwem. Na zakończenie reklamowaliśmy wybrane nowości z księgozbioru naszej biblioteki. Zakupiono 100 nowych pozycji! Czytanie może być alternatywną formą spędzania wolnego czasu , zwłaszcza podczas ferii zimowych. Niektórzy widzowie udali się zaraz po przedstawieniu do biblioteki.
I o to chodzi!

Pierwszy występ już za nami

"Żeby zdrowym być..."

  Kółko „Teatralka" przygotowało i zaprezentowało inscenizację „Żeby zdrowym być...". Jak wskazuje tytuł, spektakl zachęca do zdrowego trybu życia i wszystkiego, co się z tym wiąże, a więc higieny, zdrowego jedzenia, a także uprawiania sportu. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I – III. Powtórzymy je także dla przedszkolaków, bo o zdrowych nawykach powinniśmy przypominać zwłaszcza najmłodszym. Staraliśmy się uatrakcyjnić nasz występ, wprowadzając piosenki i elementy tańca. Czy nam się udało? Pozostawiamy ocenie widowni.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2008478

Ogląda nas

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.