Ułatwienia dostępu

Me and my clothes – opisywanie ubrań.

W tym tygodniu nauczymy się pisać I mówić o tym co mamy na sobie albo w co jesteśmy ubrani. Poznaliśmy już nazwy różnych ubrań i wiemy jak powiedzieć na przykład że „Ja mam czarną koszulkę” czyli I have got a black T-shirt.

Teraz nauczymy się mówić: Ja jestem ubrany w czarną koszulkę albo Ja mam na sobie czarną koszulkę.

Zaczniemy od zadania 1 (Obrazek 1) Proszę popatrzeć na obrazek, posłuchać nagrania (plik dźwiękowy 3.11) a potem powtórzyć to co mówi Holly i Bud. Słyszymy tam nowe słowo „wearing” oznacza ono ubierać, nosić na sobie. Teraz zdania które mówią nasi bohaterowie stają się zrozumiałe :) Powtórzmy je jeszcze raz i przechodzimy do zadania 2.

Mamy tam trzy rozsypane zdania. Proszę przeczytać wszystkie słowa a potem spróbujcie ułożyć te słowa w odpowiedniej kolejności tak aby utworzyć poprawne zdania. Na koniec proszę napisać kto mówi te zdania Pip, Petal czy Mouse ?

Zdania piszemy długopisem w zeszycie.

I’m wearing a… - co mam na sobie ?

Zaczniemy od zadania 1 (obrazek 2) Widzimy tam Vlada i Katie, proszę posłuchać co mówią (plik dźwiękowy 3.12) Tak, mówią o sobie i o tym w co są ubrani. Waszym zadaniem jest narysować Vlada i Katie i to w co są ubrani (uwaga na kolory)

Zdjęcia pracy (zdania i rysunek) proszę przesłać mi na maila.

Osoby które mają w domu zeszyt ćwiczeń mogą zrobić dodatkowo zadania które są na stronie 60 i 61

I to na razie wszystko :)