Witam ponownie i proponuję kolejną zabawę z językiem :)

1. Rzeczowniki i przymiotniki – opisywanie cech różnych przedmiotów, zwierząt i osób.

a) Na początek proszę zapoznać się z tabelką na stronie 77 w podręczniku. Przypomnijcie sobie na jakie pytanie odpowiada rzeczownik i przymiotnik ?  ( rzeczownik – kto, co ? ) ; ( przymiotnik – jaki, jaka, jakie ?)
Np. She’s got a dog – ona ma psa.   – rzeczownik (noun)
     She’s got a big dog – ona ma dużego psa.  – przymiotnik (adjective)

b) Teraz spróbujcie wykonać zadanie 1/77 z podręcznika. Napiszcie je do zeszytu, dla ułatwienia dodam, że są tam 4 rzeczowniki i 4 przymiotniki.

c) Gdy już uda Wam się to zrobić to proponuje przejść do zadania 2/77 :) Proszę dokończyć zdania odpowiednim wyrazem. W nawiasach proszę wpisać czy wyraz jest rzeczownikiem czy przymiotnikiem.  
d) I na koniec zadanie 3/77 :)

2. Użycie czasownika „have got” w zdaniach. Pytania.

a) Proszę przeczytać pierwszą część tabelki (pytania) w zadaniu 1/78. Zwróćcie uwagę że tworząc pytania na początku musi być czasownik „have”/”has”. Zauważcie kiedy używamy „has” ?

b) W zeszycie proszę zrobić zadanie 2/78 z podręcznika. Uwaga na przymiotniki, jest ich tam 6, postarajcie się zapamiętać znaczenie tych przymiotników np. straight oznacza prosty itd.

c) I na koniec proszę zrobić zadanie 1 ze strony 34 w zeszycie ćwiczeń.

3. Użycie czasownika „have got” w zdaniach. Pytania i krótkie odpowiedzi.

a) Proszę przeczytać druga tabelkę (krótkie odpowiedzi) w zadaniu 1/78. Zwróćcie uwagę jak odpowiadamy na pytania:  np. Have you got big eyes ? – czy masz duże oczy ?
jeśli się zgadzamy to odpowiemy krótko: “Yes, I have” a jeśli się nie zgadzamy to odpowiemy: “No, I haven’t”  

b) Następnie proszę zrobić zadanie 4/78. Proszę dokładnie przeczytać polecenie.

c) I na koniec dwa zadania w zeszycie ćwiczeń, zadanie 2 i 3 ze strony 34

Gdyby ktoś z Was chciał się pochwalić jak ładnie wykonał zadania to może zrobić zdjęcie i przesłać je do mnie na mojego maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
Oczywiście żartowałem, zdjęcie strony w zeszycie ze zrobionymi zadaniami proszę koniecznie przesłać do mnie do sprawdzenia.
Pozdrawiam całą ósemkę :)
#zostanwdomu