Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/22 wynosi: 1 dziecko – 40 zł, 2 dziecko – 35 zł, 3 i kolejne – 30 zł. Składki na RR można wpłacać u wychowawcy klasy lub na konto: Bank Spółdzielczy w Suwałkach, 52 9359 0002 0092 1047 2001 0103, odbiorca: ZSS w Lipsku, ul Szkolna 1. W tytule wpisujemy imię i nazwisko dziecka, klasa.

Witam serdecznie Uczennice i Uczniów klasy IV!

W najbliższym czasie nie można wybrać się na wycieczkę do lasu, ale jestem przekonana, że każde z Was wiele razy taki spacer odbyło. Przenieśmy się więc do lasu w naszej wyobraźni. To środowisko życia wielu roślin, które w lesie występują w kilku warstwach:

KORONY DRZEW- tu sięgają najwyższe drzewa,

PODSZYT- tworzą go krzewy i młode drzewa,

RUNO LEŚNE- tu znajdziemy mchy, trawy, rośliny zielne,

ŚCIÓŁKA LEŚNA- opadłe liście, martwe części roślin i zwierząt.

Zachęcam Was do obejrzenia filmu lub prezentacji na temat lasu. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarce wyrażenie „warstwy lasu”, a znajdziecie na ten temat wiele informacji. A może macie na półce w domu jakąś książkę o lesie?

Ja mam dla Was w związku z tym krótkie zadanie, proszę, żebyście wykonali je do 30 kwietnia 2020 r.

W tabelach wpisz nazwy 3 roślin i 3 zwierząt, które występują w lesie:

Rośliny w lesie

KORONY DRZEW

PODSZYT

RUNO LEŚNE

ŚCIÓŁKA LEŚNA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwierzęta w lesie

KORONY DRZEW

PODSZYT

RUNO LEŚNE

ŚCIÓŁKA LEŚNA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki pracy możecie wysłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na nr tel. 504 22 88 78. Tabelę można uzupełnić w komputerze lub przerysować ją na kartkę i wpisać ręcznie.

Uwaga! Dodatkową pracą, dla chętnych, jest wykonanie ilustracji przedstawiającej ulubione organizmy żyjące w lesie. Mogą to być rośliny, zwierzęta i grzyby.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie

Barbara Aleksiejczyk

Pani od przyrody