Ułatwienia dostępu

Around the world – countries and nationalities.

Zaczynamy nowy, ostatni rozdział z książki. Nazwy różnych państw oraz narodowość osób mieszkających w tych państwach.

W zadaniu 1/101 mamy mapę naszego kontynentu czyli Europę. Każde państwo jest ponumerowane a wy musicie napisać poprawnie nazwę tego państwa. Na początek proszę napisać te państwa które znacie a potem posłuchać nagrania (plik 14) i wpisać pozostałe.

Zadanie 2/101. W tym zadaniu musicie zapisać podane państwa a potem obok wpisać nazwę państwa z którym graniczy, dla ułatwienia pierwszą literę macie już podaną.

W zadaniu 3/101 w tabelce jest wyjaśnione w jaki sposób tworzymy nazwy narodowości. I tak na przykład Polska to Poland a Polak/Polka to Polish, itd. Proszę dokładnie przeczytać przykłady w tabelce a następnie posłuchać nagrania (plik 16) i wskazać na mapie o jakie państwo i narodowość chodzi.

Dla utrwalenia i lepszego zapamiętania proszę zrobić zadania na stronie 43 w zeszycie ćwiczeń.