Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/22 wynosi: 1 dziecko – 40 zł, 2 dziecko – 35 zł, 3 i kolejne – 30 zł. Składki na RR można wpłacać u wychowawcy klasy lub na konto: Bank Spółdzielczy w Suwałkach, 52 9359 0002 0092 1047 2001 0103, odbiorca: ZSS w Lipsku, ul Szkolna 1. W tytule wpisujemy imię i nazwisko dziecka, klasa.

Przygotowanie do sprawdzianu – rozumienie tekstów czytanych. Ćwiczenia.

Zaczniemy od zadania 1 na stronie 86. Na początek proszę przeczytać wszystkie zdania. Są to zdania które zostały wycięte z tekstu po prawej stronie. Teraz proszę przeczytać tekst (e-mail) W tekście są wolne miejsca w które musicie wstawić odpowiednie zdanie tak by tekst był logiczny i miał sens. Jedno zdanie zostało dodane dodatkowo i nie pasuje do żadnej luki.

Gdy już uda Wam się to zrobić, przechodzimy do zadania 2. Zadanie tez dotyczy tego samego tekstu. Są tam pytania pod którymi macie trzy różne odpowiedzi. Waszym zadaniem jest wybrać poprawną odpowiedz.

Oba zadania napiszcie w zeszycie pod tematem.

Review units 1-6 Utrwalenie wiadomości obejmujących wiadomości z rozdziałów 1-6

Przypomnienie wiadomości, trochę słówek, trochę gramatyki, trochę tekstów. Na stronie 87 w podręczniku są zadania. Proszę zapisać je w zeszycie ( nie musicie pisać całych zdań, proszę tylko dobrze ponumerować zadania i odpowiedzi) potem zróbcie zdjęcie i wyślijcie je do mnie na maila.

Powodzenia i niech będą same 6 :)