Ułatwienia dostępu

  W związku z tym, że od 04.05.2020r. umożliwiony został dostęp do kompleksów boisk wielofunkcyjnych takich jak ,, Orliki” daje to nowe możliwości do aktywności sportowej uczniów w czasie epidemii. Dzięki temu dzieci i młodzież mogą już nie tylko ćwiczyć w domu ale i na świeżym powietrzu, co jest szczególnie ważne dla zdrowia i kondycji. Należy jednak pamiętać o pewnych obostrzeniach dotyczących korzystania z boisk, a mianowicie na każdym boisku (niezależnie od powierzchni) może przebywać jednocześnie maksymalnie 6 osób i trener (opiekun). Ponieważ w naszej szkole mamy dwa boiska w kompleksie Orlik ,  jedno boisko do piłki ręcznej i jedno boisko asfaltowe do koszykówki, łącznie na wszystkich boiskach może przebywać maksymalnie 24 uczniów. Dodatkowo jest jeszcze bieżnia i skocznia w dal gdzie również mogą ćwiczyć pojedyncze osoby. Zachęcam więc do korzystania jak najczęściej z możliwości ruchu na świeżym powietrzu.

Poniżej podane są elementy gier zespołowych i lekkoatletyki, które należy systematycznie próbować wykonywać w ciągu pozostałego czasu do końca roku szkolnego. Przypominam również, że każde zajęcia rozpoczynamy od przeprowadzenia solidnej rozgrzewki, o której pisałem w części pierwszej zaleceń (20 marca).

LEKKOATLETYKA (bieżnia , skocznia w dal, tereny leśne):

 1. Przypomnienie startu niskiego i biegu 60 m na czas. (czas może zmierzyć rodzic lub kolega stoperem w telefonie lub zegarku).
 2. Skok w dal z rozbiegu sposobem naturalnym z odbicia jednonóż (obserwacja rodzica – możliwość urazu)
 3. Rzuty piłeczką tenisową na odległość ( tylko wtedy gdy jest wolne całe boisko, dwie osoby: rzucający i rodzic (opiekun).
 4. Marszobieg w terenie (najlepiej w lesie) z rodzicem, dystans stopniowo zwiększamy np. zaczynamy od 500m, potem 1000m, 1500m, 2000m itd.
 5. Jazda na rowerze, na rolkach (jeżeli ktoś posiada) również pod opieką rodzica.

PIŁKA RĘCZNA (boisko do piłki ręcznej)

 1. Podania i chwyty w dwójkach w miejscu i w biegu.
 2. Rzuty na bramkę z miejsca
 3. Rzuty na bramkę z biegu po kozłowaniu
 4. Rzuty na bramkę w wyskoku ( najlepiej aby poza boiskiem obserwował rodzic ze względów bezpieczeństwa - możliwość urazu i ewentualna pomoc).

KOSZYKÓWKA (boisko do koszykówki na Orliku lub asfaltowe)

 1. Podania i chwyty sprzed klatki piersiowej w dójkach w miejscu i w ruchu.
 2. Rzuty do kosza z miejsca z ustawienia na wprost i o tablicę z ustawienia z boku.
 3. Kozłowanie prawą i lewą ręką na przemian.
 4. Rzuty do kosza z dwutaktu po kozłowaniu ( najlepiej przy obserwacji rodzica poza boiskiem – możliwość urazu i ewentualna pomoc)

SIATKÓWKA (boisko do siatkówki na Orliku)

 1. Odbicia sposobem górnym i dolnym w dwójkach
 2. Zagrywka dolna

PIŁKA NOŻNA  (boisko do piłki nożnej Orlik)

 1. Podania i przyjęcia piłki w dwójkach
 2. Prowadzenie piłki prawą i lewą nogą
 3. Strzały na bramkę wewnętrzną częścią stopy i prostym podbiciem
 4. Żonglerka prawą i lewą nogą w miejscu
 5. Rzuty karne i wolne
 6. Małe gry 2x2 , 3x3