24.03. – Pierwsze podróże geograficzne. Przeczytać temat ze str. 91-97. Wypisać najważniejsze podróże geograficzne.
31.03 – Lądy i oceany na Ziemi – powtórzenie.  Przeczytaj podsumowanie i zrób test str. 99-100 wyślij na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
07.04 – Pogoda i klimat. Przeczytaj tekst z podręcznika ze str. 102- 104. Napisz co to jest klimat i przeanalizuj klimatogram ze strony 103
Zachęcam Was do aktywnej  i samodzielnej pracy. Realizacja  podanego materiału wymaga  od Was właściwej organizacji swojej pracy, systematyczności  i samodyscypliny.  Pytania dotyczące podanych tematów proszę kierować do mnie na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Efekty swojej pracy  przesyłajcie na podany adres w postaci scanów, zdjęć itp. Życzę powodzenia!