Uwaga: 07 maja  napiszecie sprawdzian z działu: Pola wielokątów. Zakres materiału:  obliczanie pól czworokątów i trójkątów, obliczanie pola dowolnego wielokąta, jednostki pola i ich zamiana.  W tym dniu o godz. 9.00 wyślę  sprawdzian  ze wsipnet oraz  e-dziennika.  Sprawdzian możecie wydrukować i wykonać zadania  lub rozwiązać zadania na oddzielnej kartce, a następnie zrobić zdjęcie i wysłać do mnie. Na prace czekam do godziny 11.30. Proszę zaplanujcie tak swoje  zajęcia, aby w godz. 9.00-11.30 wykonać  otrzymaną pracę.  Sprawdzian jest na ocenę. Odpowiedzi i ewentualne  pytania proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Temat:  Pole dowolnego wielokąta – rozwiązywanie zadań. (temat na 3 godz.) –28, 29, 30  kwietnia

  1. Rozwiąż z podręcznika zadania: 1, 2, 3, 4, 5, 6 str.180; 11 str. 181; 17, 21 str. 182 oraz z zeszytu  ćwiczeń: 2 a, c, d str.40, 6, 7 str. 42; 8, 9 str. 43

Temat:  Pola wielokątów – powtórzenie wiadomości. (temat na 2 godz.)  - 5, 6 maja   

  1. Rozwiąż z podręcznika zadania: 1 (nie pisać słownie), 2, 3 str. 183; 5, 6, 7,9 a str. 184; 11 str. 185.

Temat:  Pola wielokątów  – sprawdzian. –  7 maja

  1. Sprawdzian – pola wielokątów (07.05. godz.9.00-11.30). Oczywiście sprawdzian nie zajmie 2,5 godziny, to jest czas na pobranie, napisanie i odesłanie.

Zaczynamy nowy dział z arytmetyki : Procenty.  Piszecie tematy i rozwiązujecie zadania w zeszytach w kratkę.

Temat: Ułamki o mianowniku 100. Zamiana ułamków na procenty i procentów na ułamki. (temat na 2 godz.) – 8 maja

  1. Obejrzyj film: „Procenty  - wprowadzenie”  i  2 następne na pistacja.tv  lub https://www.youtube.com/watch?v=Mp_h-O-8URg  i https://www.youtube.com/watch?v=jeVSbsZ-AtI , możesz też obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=bTF6q8wbfwM  i https://www.youtube.com/watch?v=bqB-7YXuFRo  (film o zamianie ułamka na procent i procentu na ułamek) lub poszukać innych filmów dotyczących tego tematu.
  2. Pod tematem przepisz lub wydrukuj i wklej notatkę  z załącznika. 
  3. Rozwiąż z zeszytu ćwiczeń: 1,2 str. 44.

Możecie także  wykonywać ćwiczenia utrwalające  w serwisie wsipnet.pl i epodreczniki.pl.

Zadania dla chętnych będą po 10 maja.

Efekty swojej pracy  proszę przysyłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w postaci scanów, zdjęć itp. Życzę powodzenia!