Temat: O rzeźbie słów kilka.

Dzień dobry, w ramach tego tematu proponuję , aby przypomnieć sobie, czym jest rzeźba? Poczytajcie o tym w dostępnych źródłach. Możecie wpisać w Google hasło: rzeźba i jej rodzaje i obejrzeć zamieszczoną grafikę na ten temat lub poszukać prezentacji. Podpowiem, jeśli chodzi o rodzaje rzeźby, to mamy m.in.:

a/ rzeźbę organiczną,

b/ rzeźbę ekspresyjną,

c/ rzeźbę abstrakcyjną,

d/ rzeźbę ludową (amatorską) i parę jeszcze innych podziałów.

Poczytajcie też o słynnych rzeźbiarzach, jak np. Michał Anioł (czasy renesansu), a ze współczesnych  - Henry Moore, Alina Szapocznikow, Magdalena Abakanowicz. To tylko kilka nazwisk, jest ich oczywiście dużo. Tym razem również nie zadaję żadnej pracy plastycznej, wiem że będziecie gonić zaległości z innych przedmiotów, bo niedługo  nauczyciele będą wystawiać propozycje ocen rocznych. Ale, gdyby ktoś chciał się wykazać z plastyki, proponuję dla chętnych: prezentacja o wybranym słynnym rzeźbiarzu i jego największych dziełach( termin – do końca maja). Powodzenia i do usłyszenia k.ż.