Ułatwienia dostępu

W II półroczu 2024r. uczniowie i nauczyciele chętnie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości.  Przedszkolaki, kolejny raz korzystały z magnetycznych i drewnianych klocków na świetlicy.

Na świetlicy w podstawówce wykorzystano klocki magnetyczne oraz drewniane i inne zestawy do budowli w 3D. Na lekcjach chemii w kl. 7a wykorzystano atomy magnetyczne do pisania wzorów strukturalnych związków chemicznych. Klasa 7b budowała cząsteczki związków chemicznych za pomocą modeli kulkowych, natomiast kl. 8 cząsteczki związków organicznych za pomocą modeli kulkowych. Na zajęciach „Łamigłówki matematyczne” w kl.4 uczniowie bawili się zestawem „Mały elektryk”. Zestaw „Mały elektryk” oraz „Zestawy elektryczno- magnetyczne” w walizkach były wykorzystane na lekcjach fizyki w kl.8. Podczas kolejnych uroczystości używano aparatu cyfrowego Sony do robienia zdjęć. Na lekcjach biologii i godzin wychowawczych uczniowie korzystali z tablicy interaktywnej zakupionej w ramach programu. „Magnetyczne ułamki i procenty”- koła i listwy z tabliczką nauczyciele matematyki wykorzystali na lekcjach w klasach starszych, jak i młodszych. Przez cały rok w kl.5a na zajęcia rozwijających "Laboratoria przyszłości" uczniowie używali sprzętu zakupionego do naszej szkoły. Na geografii korzystano z zakupionych map. Niektóre zajęcia zostały uwiecznione aparatem.