Ułatwienia dostępu

Wydarzenia ze szkoły

 

  10 listopada w Szkole Podstawowej w  Lipsku odbyła się uroczystość z okazji obchodów 105 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na początku wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie  uczniowie klas siódmych przedstawili montaż słowno - muzyczny przygotowany  pod kierunkiem pani Wioletty Rokita i Małgorzaty Bieleckiej. Na zakończenie akademii, grupa taneczna "Mała Pasja" prowadzona przez panią Wiolettę Rokita zaprezentowała poruszający taniec patriotyczny z flagami.

  23.10.2023 r. konsultanci Marta Rózio i Jacek Rutkowski z WODN w Olsztynie Filia Ełk przeprowadzili dla uczniów naszej szkoły warsztaty związane z postacią Jana Pawła II. Różnorodność zajęć spotkała się z zainteresowaniem zarówno nauczycieli jak i uczniów.

  Tegoroczne obchody święta Patrona Szkoły miały miejsce 30 X 2023 roku.  Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel, podczas którego przypomniano biografię patronki - Anastazji Milewskiej oraz wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy.

  12 października 2023r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Tego dnia pierwszoklasiści niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia.

  W SP w Lipsku obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Jedyne, które obchodzą uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, dlatego też życzenia zawarte w montażu słowno-muzycznym skierowane zostały do wszystkich odbiorców.

  Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach jest bardzo ważna, ponieważ pozwala ograniczyć negatywne skutki wypadku, zmniejszyć śmiertelność z powodu urazów lub nagłego zachorowania oraz skrócić czas od zdarzenia do otrzymania pomocy medycznej przez poszkodowanego.