Ułatwienia dostępu

Wydarzenia z przedszkola

  1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na placu przy Lipskim Ośrodku Lokalnej Aktywności, we współpracy z MOPS - em świętowaliśmy Dzień Rodziny. Każdy, czy to mały, czy to duży świętowaliśmy DZIEŃ DZIECKA.

  Nie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 9 maja 2023 r. przedszkolaki z grupy Motylki wybrały się na wycieczką do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipsku.

  9 maja odbyły ostatnie z cyklu zajęć promujących zdrowe odżywianie. Tym razem dzieci samodzielnie przygotowywały zdrowe, smaczne i kolorowe kanapki. Samodzielnie skomponowane kanapki wszystkim bardzo smakowały.

  Grupa Motylki ostatni tydzień przed Wielkanocą spędziła w świątecznej atmosferze. Dzieci poznały zwyczaje i obyczaje Świąt Wielkanocnych.

  Przedszkolaki tuż przed każdymi świętami przygotowują coś ciekawego. Tym razem szykując się do Świąt Wielkanocnych wzięły udział w warsztatach kreatywnych. Każda grupa pod kierunkiem pani Ewy wykonała inną ozdobę wielkanocną.

  28 marca w grupie Biedronek odbyły się kolejne zajęcia z innowacji. Tym razem dzeci przygotowały sałatkę warzywną. Pięciolatki poznawały warotości odzywcze warzyw, próbowały jak smakują surowe i te same gotowane warzywa. Zajęcia miały na celu przełamanie uprzedzeń żywieniowych u dzieci. Sałatka okazała się bardzo smaczna, spróbawli ją wszyscy, nawet dzieci, które nie lubią warzyw.