Ułatwienia dostępu

Biblioteka i czytelnia

Biblioteka szkolna w Lipsku w miesiącu bibliotek szkolnych zorganizowała szereg działań promujących czytelnictwo. Są to:

  • Bookcrossng pod hasłem: „Odłóż telefom, wybierz książkę“ – wszyscy chętni przynosili lub wypożyczali ksiązki do czytania zgodnie z opracowanym regulaminem.

  "Jedynie dzieci wiedzą czego szukają – odparł Mały Książę. – Poświęcają czas lalce z gałganków, która nabiera dla nich wielkiego znaczenia i płaczą, gdy się im ją odbierze." (,,Mały Książę"- Antoine de Saint-Exupéry)

  11 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty z szycia przeprowadzone przez p. Izabelę Cembor. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy Va, Vc oraz harcerka Julka z klasy 7a zdobywająca stopień pionierki oraz wolontariuszka Martyna - działająca na rzecz biblioteki szkolnej.

  W tym roku szkolnym w naszej bibliotece odbywać się będą spotkania w ramach Programu Grantowego "Moje miejsce na Ziemi" finansowanego przez Fundację Orlen.

Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki

  Włączając się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wykonano na korytarzu szkolnym gazetkę promującą czytelnictwo.

  9 października uczniowie klasy II b i III b uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję poznać osobiście pisarza, autora takich książek jak: „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Wielka wyprawa Ciumków”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, czy „Noskawery”.