Ułatwienia dostępu

  4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. W tym też dniu przedszkolaki z grupy Motylki odwiedziły przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej. Panowie  strażacy w ciekawy sposób przybliżyli 6 latkom specyfikę swojej pracy jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Zostały utrwalone numery alarmowe. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przymierzały hełm strażacki, wchodziły do wozu, gdzie mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy choć przez chwilę. Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.