Ułatwienia dostępu

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

W dniu 21 marca Pszczółki, Motylki i Biedronki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

W przedszkolu panie zmieniły wystroje sal na wiosenne, dzieci, by zaakcentować ten szczególny dzień przyszły ubrane w wiosenne kolory. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką tego dnia. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny.

Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, ze swoimi  Marzannami. Później utworzyły koło i pod okiem pań pożegnały Zimę, paląc jej symbol. Jesteśmy pewni, że starania naszych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.