Ułatwienia dostępu

  26 X 2021 roku uczciliśmy Patrona naszej szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel, podczas którego przypomniano biografię patronki – Anastazji Milewskiej oraz wprowadzono sztandar szkoły.

  W dalszej części obchodów Dnia Patrona miał miejsce II Festiwal Piosenki Patriotycznej. Wzięły we nim udział klasy IV – VIII. Ów konkurs jest kontynuacją festiwalu, jaki miał wcześniej miejsce w gimnazjum. Jego głównym celem jest rozwijanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, jak też samo zainteresowanie dawnymi  pieśniami żołnierskimi, legionowymi, partyzanckimi, piosenkami o ojczyźnie. Każda klasa miała za zadanie przygotować i zaprezentować jeden utwór w dowolnej aranżacji. Nie zabrakło ciekawych choreografii z symboliką narodową w tle. Usłyszeliśmy m.in. takie pieśni, jak: „Piechota”, „Hej, chłopcy bagnet na broń”, czy „Niepodległa”. Jury konkursu (w składzie: p. Teresa Sapieha, p .Krystyna Żabicka i p. Bożena Mucha) było pod wrażeniem pomysłowości uczniów, co do choreografii, jaka towarzyszyła większości występów. Zwycięzcami tegorocznego festiwalu zostali uczniowie klasy V a – otrzymali statuetkę i dyplom. Miejsce II wyśpiewała klasa IV a, a miejsce III – klasa VIII b. Zwycięskim klasom i ich wychowawcom gratulujemy!

  W trakcie obchodów Dnia Patrona Szkoły podsumowano również wyniki II Konkursu Plastycznego pt. „Patron mojej szkoły”. Jury, w składzie: p. Teresa Sapieha, p. Wioleta Rokita i p. Krystyna Żabicka wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  • I miejsce przyznano ucz. Kl. VII b Wiktorii Kalisz
  • II miejsce  - ucz. Kl. VIII b Nikoli Rybałt
  • III miejsce ucz. Kl. V b Zuzannie Krzywickiej

oraz dwa wyróżnienia: Joannie Jaroszewicz z kl. VII a i Patrycji Godlewskiej z kl. VIII b.

Zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy za udział , zaangażowanie wszystkim klasom  i ich wychowawcom. Mamy nadzieję, że wspomniane wyżej konkursy na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń szkolnych i będą towarzyszyć kolejnym obchodom Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Anastazji Milewskiej w Lipsku.