Ułatwienia dostępu

  W dniach 14.03 – 18.03.2022r. odbywał się w naszej szkole „Tydzień matematyczno-przyrodniczy”, w którym wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy i umiejętności z przedmiotów ścisłych, kształtowanie nawyków do rozwiązywania różnych ciekawych zadań, odkrywanie talentów, wprowadzenie w atmosferę rywalizacji. Za całość odpowiedzialne były panie: Anna Haraburda, Agnieszka Krzywicka i Jolanta Łępicka.

Przebieg tygodnia matematyczno- przyrodniczego:

  • poniedziałek 14.03.– test matematyczny (ok. 35 minut, zadania zamknięte z matematyki),
  • wtorek 15.03.- krzyżówka matematyczna,
  • środa 16.03.- „Omnibus” - (ok. 15 minut- zadania otwarte, krótkiej odpowiedzi z geografii, chemii, fizyki i biologii),
  • czwartek 17.03.- Kangur 2022,
  • piątek 18.03.- ocena plakatów.


W klasach 7 plakat dotyczył biografii słynnego chemika, biologa lub fizyka. W klasach 8 biografii słynnego matematyka lub geografa (krótka biografia, zdjęcia, ciekawostki, nagrody itp.). W poniedziałek na wspólnym apelu odbyło się wręczenie dyplomów i nagród. Niektórzy uczniowie otrzymali oceny celujące z matematyki. Zwycięzcom gratulujemy.

A oto fotorelacja z tego wydarzenia: