Ułatwienia dostępu

  Za nami kolejne wydarzenie o charakterze sportowym. Po dwóch latach przerwy związanych z pandemią, odbyły się XIX Biebrzańskie Biegi Uliczne.

Organizatorami zawodów są nauczyciele ZSS w Lipsku: Elżbieta Bielawska, Beata Krzywicka, Wioleta Sielawa, Bożena Zaniewska, Piotr Łazuk, Zbigniew Krzywicki oraz Leszek Zaniewski dzielnie wspierani  przez uczniów i harcerzy z 6 LDHSG Żubry. W biegach wystartowało ok. 160 uczniów z przedszkola i szkół w Lipsku oraz Bartnikach. Uczestnicy podzielenie na kategorie wiekowe startowali na różnych dystansach. Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe upominki od sponsorów imprezy. W każdej kategorii wiekowej najlepsze trzy pierwsze miejsca otrzymały puchary, dyplomy i medale, a czwarte nagrodę rzeczową.

  Sponsorami zawodów byli: ZSS w Lipsku, Biebrzański Park Narodowy, MGOK, p. Krzywiccy- sklep „Groszek”, p. Drapczuk- sklep Lewiatan, p. Trochimowicz- firma usługowo – handlowa, p. Toczyłowscy/Michalczuk, p. Pietrewicz- ubezpieczenia.

  W tym roku zawody sportowe połączone zostały z akcją „Kiermasz słodkości- Pomagajmy Igorowi”. Akcja charytatywna zorganizowana została przy współpracy z Augustowskim Stowarzyszeniem Kulturalno- Społecznym. Sprzedawane były ciasta oraz inne wspaniałe słodkości. Zebrano łącznie ponad 3000 zł z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację małego Igorka. Wszystkim bardzo dziękujemy. Na słowo „pomagamy”, zawsze na was można liczyć!