Ułatwienia dostępu

  Tegoroczne obchody święta Patrona Szkoły miały miejsce 30 X 2023 roku.  Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel, podczas którego przypomniano biografię patronki - Anastazji Milewskiej oraz wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy.

  W dalszej części obchodów Dnia Patrona miał miejsce IV Festiwal Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział klasy IV – VIII. Jego głównym celem jest rozwijanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, jak też samo zainteresowanie dawnymi  pieśniami żołnierskimi, legionowymi, partyzanckimi, piosenkami o ojczyźnie. Każda klasa miała za zadanie przygotować i zaprezentować jeden utwór w dowolnej aranżacji. Nie zabrakło ciekawych choreografii z symboliką narodową w tle. Usłyszeliśmy m.in. takie pieśni, jak: „Piechota”, „Przybyli ułani”, Warszawskie dzieci”, czy „Płynie Wisła”. Jury konkursu (w składzie: p. Teresa Sapieha, p .Krystyna Żabicka i p. Wiesław Jarmusik) było pod wrażeniem pomysłowości uczniów, co do choreografii, jaka towarzyszyła większości występów. Zwycięzcami tegorocznego festiwalu zostali uczniowie klasy VI b – otrzymali statuetkę i dyplom. Wykonali utwór pt. „Pałacyk Michla”. Jury przyznało dwa miejsca II- kl. VI a i kl. V a, jak też dwa miejsca III: klasie IV b  i V b .Wszystkim klasom i wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie w IV edycję szkolnego festiwalu, zwycięzcom gratulujemy!

  W trakcie obchodów Dnia Patrona Szkoły podsumowano również wyniki V Konkursu Plastycznego pt. „Patron mojej szkoły”. Jury, w składzie: p. Teresa Sapieha, p. Wioleta Rokita i p. Krystyna Żabicka wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe.

  • I miejsce  w kategorii szkic (portret patronki szkoły) przyznano ucz. Kl. VI b Aleksandrze Barszczewskiej
  • II miejsce  - ucz. kl. IV b Wiktorii Wasilczyk oraz ucz. kl. IV a Lenie Krawczuk
  • III miejsce ucz kl. V a Justynie Matuszewskiej oraz Zuzannie Krzywickiej z kl. VII b

Jury przyznało również nagrody rzeczowe w kategorii Miejsce Pamięci Narodowej w Lipsku i okolicy:

  • I miejsce -  ucz. Kl. V a Weronice Wyrzykowskiej
  • II miejsce  -ucz. Kl. VI b Piotrowi Rusieckiemu oraz Kacprowi Sztukowi z kl. VIII
  • III miejsce – ucz. Kl. VII b Julii Wiśniewskiej oraz Magdzie Sznel z kl. VI b.

Organizatorami konkursów są nauczycielki: Wioletta Rokita i Krystyna Żabicka.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom i  ich opiekunom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że wspomniane wyżej konkursy będą kontynuowane w kolejnych latach, już wpisały się na dobre w kalendarz wydarzeń szkolnych i  Święto Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Anastazji Milewskiej w Lipsku.