Ułatwienia dostępu

„Mały Jezus narodził się w stajni na sianie... W sercach ówczesnych ludzi zabrakło miłości. Od tamtego wydarzenia minęło już ponad 2000 lat, ale Boże Narodzenie trwa nadal. Betlejem jest blisko nas, tam ciągle na nowo rodzi się Chrystus. Gdy otwierasz swoje serce dla bliźnich, gdy dzielisz się chlebem z potrzebującymi, gdy przebaczasz, gdy darzysz miłością... Wtedy w twoim sercu jest Betlejem...”

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych dni w roku.

Żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy przeżyć niepowtarzalne, świąteczne chwile w pokoju, radości i wzajemnej bliskości.

W świąteczny, wyjątkowy klimat wprowadziły wszystkich 21 grudnia 2023 roku wystawione przez uczniów klasy III a  pod kierunkiem  Agnieszki Boruch i Beaty Krzywickiej szkolne jasełka pod tytułem „Bóg jest w nas”. Przesłanie jasełek jest proste – zawsze ilekroć uśmiechasz się  do swego brata i wyciągasz do niego rękę – jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, by wysłuchać innych, kiedy rezygnujesz z siebie i przebaczasz – jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie – wtedy jest Boże Narodzenie.

Mali artyści w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili opowieść o wydarzeniach wyjątkowej nocy   narodzin Jezusa Chrystusa. Obok aniołów, Józefa i Maryi, dzieciątko w żłobie  witali pastuszkowie  i dzieci. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię Maryi
i Józefa, szukających schronienia na noc. W świąteczny nastrój wprowadziły także śpiewane kolędy.

Przedstawienie zakończono tanecznym akcentem. Uczennice klasy III a i III b wykonały taniec aniołków do piosenki ,,Mario, czy już wiesz?”

Pani dyrektor B. Aleksiejczyk podziękowała uczniom i  nauczycielom za przygotowanie jasełek i złożyła wszystkim zebranym najpiękniejsze życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.