Ułatwienia dostępu

  22 lutego to wyjątkowa data. Tego dnia obchodzimy urodziny założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony, Olave. Również tego dnia skautki i skauci na całym świecie mają swoje największe święto - Dzień Myśli Braterskiej!

Harcerze z naszej drużyny to święto postanowili uroczyście obejść w swoich zastępach na piątkowej zbiórce 19 lutego 2021r. Z zachowaniem bezpieczeństwa oraz sanitarnego reżimu druhny i druhowie przybyli na wcześniej ustalone godziny do budynku szkoły. Wieczór był wyjątkowy, nie zabrakło świeczkowiska, które przygotowały dh. Oliwia i dh. Weronika oraz słów o przyjaźni i braterstwie. Do śpiewu przy gitarze harcerskich piosenek i pląsania zaprosili dh Nikola z dh. Sebastianem. Uatrakcyjniły naszą uroczystą zbiórkę również dh. Marta i dh. Roksana przedstawiając życiorys założyciela skautingu oraz jego wizerunek w postaci puzzli. W tym dniu nie mogło zabraknąć również przyrzeczenia harcerskiego, które złożyła dh. Klara. Gratulujemy otrzymania krzyża. Wszystkim naszym harcerzom obecnym na uroczystej zbiórce wręczone zostały odznaki potwierdzające, że zostaliśmy „Drużyną Druha Kaczorowskiego”. Aktu nadania dokonał Komendant ZHP Chorągwi Białostockiej hm. Krzysztof Jakubowski. W godzinach wieczornych w ramach obchodów Hufcowego Dnia Myśli Braterskiej na ręce dh Eli został wręczony upominek od harcerzy z 5 Sidrzańskiej Drużyny Harcerskiej „Trawersi”. Natomiast nasi przedstawiciele drużyny swój upominek wręczyli harcerzom z 1 Dąbrowskiej Drużyny Wędrowniczej „Spatha”

Życzymy wszystkim naszym harcerzom tym małym i tym trochę większym dużo wytrwałości w dążeniu do upragnionych celów w życiu prywatnym. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj.