Ułatwienia dostępu

  Na sobotnie popołudnie 25 września nasza drużyna harcerska zaprosiła harcerzy z Hufca Augustów, Hufca Sokółka oraz uczniów ZSS w Lipsku do wzięcia udziału w mobilnej grze terenowej „Czarna perła"aby dzięki temu poznali nasze miasto w nowy, atrakcyjny i innowacyjny sposób. Do gry przystąpiło około 50 osób, których przywitali pani dyrektor ZSS w Lipsku Barbara Aleksiejczyk, zastępca komendanta Hufca Augustów phm. Dariusz Zyzało, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Lipska Agnieszka Boruch oraz hm. Elżbieta Bielawska, hm. Bożena i Leszek Zaniewscy instruktorzy 6 LDHSG "Żubry". Po zapoznaniu się z regulaminem gry, ściągnięciu aplikacji Action Track i zeskanowaniu kodu QR młodzież wyruszyła w drogę. Nie obyło się również bez rywalizacji. Uczestnicy byli oceniani przez jury w osobie p. Jarosława Wróbel, w dwóch kategoriach. Pierwsza kategoria to patrole z drużyn Hufca Augustów i Hufca Sokółka. W drugiej kategorii rywalizowali „miejscowi”, czyli uczniowie ZSS w Lipsku i harcerze z naszej drużyny. W każdej kategorii najlepsze trzy patrole zdobyły atrakcyjne nagrody. W wydarzeniu wzięli udział: uczniowie ZSS w Lipsku, 5 Augustowska Drużyna Harcerska Enigma, Drużyna Harcerska na próbie Silva, 1 Dąbrowska Drużyna Harcerska Gladius, 5 Sidrzańska Drużyna Harcerska Trawersi, 32 Sokólska Drużyna Harcerska Rudy oraz 6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej Żubry. Oto wyniki : Harcerze: I miejsce: patrol Przedmieście Szczebrzeszyńskie -1 DDH „Gladius”, II miejsce: patrol Niebieskie żyrafy – 5ADH „Enigma”, III miejsce: Latający Holender – 32SDH „Rudy” im. Jana Bytnara. Uczniowie ZSS: I miejsce: patrol Semawi, II miejsce: patrol Żelki, III miejsce: patrol Atomówki. Gdy wszystkie patrole wróciły na miejsce zbiórki, czekał na nie ciepły posiłek, ognisko i dobra zabawa przy śpiewaniu harcerskich piosenek.