Ułatwienia dostępu

Na miejsce piątkowej zbiórki harcerze wybrali naszą szkołę. Tematem przewodnim były oczywiście „Andrzejki”.

Tym razem rozpoczęcie zostało zaplanowane na godzinę 19:00. Na zbiórkę stawiło się prawie 100% zrzeszonych w drużynie. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie apelem, na którym instruktorzy przedstawili harmonogram zbiórki. W pierwszej kolejności wykonane zostały prace porządkowe w klasach przeznaczonych do spania, a następnie wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej by w bojowych nastrojach stoczyć walkę sportową w sztafetach wahadłowych. W kolejnej części w strojach pidżamowych harcerze spędzili radosne chwile przy zabawach i grach andrzejkowych przeplatanych znanymi tańcami Belgijką, Kaczuszkami czy Makareną. Później przyszedł czas na część typowo harcerską, którą było świeczkowisko. Nie mogło zabraknąć rozpalenia symbolicznego ogniska, gawędy, śpiewu przy dźwiękach gitary dh. Sebastiana oraz ukulele dh. Marty   i Roksany. W tej również części harcerze poznali swój nowy przydział do zastępu i swego nowego zastępowego. Były łzy wzruszenia, podziękowania oraz niekończąca się radość gdy kolejni kandydaci na harcerzy złożyli swoje przyrzeczenie harcerskie. Trzecia rano to też bardzo dobry moment aby zgodnie z tradycją drużyny odbyły się otrzęsiny, tym razem padło na harcerzy klasy ósmej. Po tak wielu emocjach w końcu przyszedł czas, aby choć na chwilę przymknąć zmęczone oczy w spokojnym śnie. Było fantastycznie.