Ułatwienia dostępu

  Tegoroczne hasło BŚP brzmi „Czyńmy pokój”. Jest to okazja, by pochylić się nad cennym darem dla ludzkości i zainicjować refleksję nad tym, czym jest POKÓJ.

W dniach 7-10 grudnia 2023r. przedstawiciele naszej drużyny wyruszyli do Zakopanego, aby uczestniczyć w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju przez słowackich skautów dla polskich harcerzy. Podczas wyjazdu była też zaplanowana Msza Święta w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, w której wszyscy harcerze uczestniczyli. Po dotarciu na miejsce w Zakopanem patrole wyruszyły na Kasprowy Wierch. Wiatr i mróz nie przeszkodziły w wycieczce, a przejażdżka kolejką linową była nie lada atrakcją. Wieczorem w blasku świątecznych lampek nasza grupa zwiedziła Krupówki.  Kolejnego dnia nasi harcerze zdobyli dawno już zaplanowane Morskie Oko. W ostatnim dniu pobytu najważniejszy był niedzielny poranek. Podczas Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane Naczelniczce ZHP. Na ręce naszej drużyny betlejemski płomień przekazał Komendant ZHP Chorągwi Białostockiej. Podczas drogi powrotnej harcerze odwiedzili w Krakowie Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego. W późnych godzinach wieczornych wrócili do domów.